دانلود مقاله یک روش تازه برای سنتز الکتروشیمیایی ۴-مورفولین-۲-(آریسولفونیل)بنزن آمین‌ها

دسته بندی: - -

قیمت: 4000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

چکیده

سنتز الکتروشیمیایی ۴-مورفولین-۲-(آریسولفونیل)بنزن آمین‌ها با استفاده از اکسیداسیون الکتروشیمیایی    ۴-مورفولین آنولین در حضور اسیدهای آرنسولفینیک در یک الکترود کربنی در محلول آبی انجام شد. اطلاعات ولت‌سنجی ما نشان داد که رسوبات p-کینون-دیمین تولید شده به روش الکتروشیمیایی در واکنش افزایشی نوع مایکل با اسیدهای آرنسولفینیک و از طریق مکانیزم الکتروشیمیایی (EC) به محصولات تیتر تبدیل می‌شوند. این روش، یک فرآیند جدید و تک محفظه‌ای برای سنتز ۴-مورفولین-۲-(آریسولفونیل)بنزن آمین‌ها فراهم می‌آورد که اهمیت بالقوه در زیست‌شناختی دارند.

مقدمه

الکتروشیمی یک روش چندبعدی و فراگیر برای کاهش و اکسایش انتخابی ترکیبات آلی فراهم می‌کند. قابلیت منحصر به فرد این روش به خاطر تشکیل درجای یک نمونه‌ی فعال در فصل مشترک، وارونگی قطبیت با انتقال یک الکترون و تغییرپذیری، در تشکیل محصول با کنترل پتانسیل الکتریکی، برخی از مزایای سنتز الکتریکی هستند. ارگانوسولفون‌ها به خاطر فعالیت قوی که در محیط مصنوعی و طبیعی و ضد قارچ دارند به عنوان دارو استفاده شده‌اند. علاوه بر آن، مشتقات دیفن سولفون‌ها حاوی فعالیت ضد باکتریایی بودند. مشخص شد که ورود گروه عاملی دیفن سولفون در سیستم‌های هتروسیکلی مختلف فعالیت بیولوژیکی آن‌ها را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال دی فنیل سوفلان به عنوان یک ماده‌ی میانی برای سنتز ۴-۴’-دی آمینو دیفن سولفون (داپسون) (شکل ۱) استفاده می‌شود که یک داروی ضد جذام و ضد سوختگی است.

پیش‌بینی می‌شود که سنتز یک مشتق دیفن سولفون از نقطه نظر خواص دارویی مفید باشد (شکل ۱). این ایده ما را به به بررسی اکسیداسیون الکتروشیمیایی ۴-مورفولینو آنیلین (۱) در حضور اسیدهای آرنسولفینیک ۲a-c به عنوان هسته دوست واداشت. این روش یک فرآیند آسان و تک محفظه‌ای برای سنتز مشتقات جدید دیفن سولفون با بازده و خلوص بالا ارائه می‌دهد.

ولت‌سنجی‌های چرخه‌ای محلول‌های ۱ میلی مولار ۴-مورفولینو آنیلین (۱) در محلول‌های آبی در pH های مختلف در شکل ۲ نشان داده شده است. در محیط اسیدی، ولت‌سنجی‌های چرخه‌ای نشان دهنده‌ی یک پیک آندی (A‌۱) و یک پیک کاتدی متناظر (C1) هستند که …

تعداد صفحات: ۴ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۰

پاسخ دهید