دانلود مقاله یک آنالیز تجمعی پیشرفته برای هدایت حرارت گذرا در هندسه‌های مختلف با تولید گرما

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

9000 تومان – خرید

چکيده

این مقاله با بکار گرفتن روش تقریب چندجمله‌ای (PAM) به آنالیز هدایت گرمای گذرای تک بعدی در هندسه‌ی کارتزین و استوانه‌ای ‌می‌پردازد. چهار مدل مختلف تحلیل شده‌اند که عبارتند از: شار گرمای خاص برای حالت صفحه‌ای و لوله‌ای و تولید گرما در حالات صفحه‌ای و لوله‌ای. معلوم شد که دمای گذرا به پارامترهای مدل مختلفی بستگی دارد که اسماً عدد بیوت، پارامتر منبع گرما و زمان می‌باشند. با استفاده از PAM، امکان بدست آوردن یک رابطه‌ی یکپارچه برای رفتار حرارتی گذرا (صفحه‌ای و لوله‌ای) با گرمایش داخلی و شار گرمایی مرزی بوجود آمده است. مشخص شد که برآورد حاضر توافق خوبی با یافته‌های تحلیلی دیگر گزارش شده در منابع مطالعاتی دارد.

مقدمه

زمانی که یک جامد گرم در تماس با سیالی با دمای پایین‌تر قرار می‌گیرد از بین رفتن گرما در بین سطح جامد و سیال همسایه رخ می‌دهد. انتقال حرارت معمولاً به دلیل هدایت گرما در جامد و همرفت گرما بین سطح گرم و جامد بوجود می‌آید. در چنین حالتی، مدل توزیع یافته را می‌توان برای پیش‌بینی دما در مختصات فضایی و موقتی استفاده کرد [۱,۲]. با این وجود زمانیکه مقاومت به گرمای هدایتی در جامد به اندازه‌ی کافی در مقایسه با مقاومت به گرمای همرفتی کم‌تر است می‌توان مدل تجمعی را برای آنالیز در نظر گرفت [۱,۲]. در سال‌های اخیر، تحلیل هدایت گذرا با بکار بردن مدل تجمعی به وفور در کاربردهای مهندسی متعددی بکار می‌رود مثلاً آنالیز هیدرولیک حرارتی رآکتورهای هسته‌ای، دینامیک ناپایداری‌های آشفته در رآکتور هسته‌ای آب جوشان.

مشاهده می‌شود که روش پارامتر تجمعی کلاسیک یا مدل‌های تجمعی ساده معمولاً برای حل مسائل هدایتی دارای اعداد بیوت استفاده می‌شوند [۳,۴]. با این وجود، بسیاری از کاربردهای مهندسی دارای عدد بیوت بالاتری برای آنالیز هستند. در چنین حالتی ممکن است مدل‌های تجمعی نتایج رضایت‌بخشی به ارمغان نیاورند. نظر به این مسئله، تلاش‌هایی برای بهبود مدل تجمعی …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۲

پاسخ دهید