دانلود مقاله کنترل رشد ویسکرهای نقره با استفاده از فیلم‌های فلزی بسیار نازک

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

8000 تومان – خرید

چکیده

رشد انتخابی نانوویسکرها بر روی فیلم‌های پلی‌کریستال با استفاده از ایجاد یک لایه‌ی مصنوعی اضافی بر روی فیلم‌ها انجام شد. نانوویسکرهای نقره با قطر حدود ۲۰۰ نانومتر و طول حدود ۳ میکرومتر با موفقیت از فیلم‌های نقره که با یک لایه‌ی SiO2 با ضخامت ۱ نانومتر تولید شدند. با این وجود تشکیل ویسکرها و پشته‌های نقره بر روی لایه‌ی بالایی فیلم را می‌توان با استفاده از لایه‌های ضخیم SiO2 یا لایه‌های داکتیل طلا محدود نمود.

مقدمه

عموماً ویسکرهای ناخواسته‌ی فلزی مثل قلع، روی و کادمیم مواد مضری بوده که می‌توانند باعث ایجاد مشکلات کوتاه شدن در مدارهای الکتریکی شوند [۲و۱]. با این حال ویسکرهای معمولی ساختار کریستالی منفردی داشته و استحکام فیزیکی به شدت بالایی در مقایسه با مواد بالک‌شان نشان می‌دهند [۳]. بنابراین انتظار می‌رود که ویسکرها مواد سازه‌ای مفیدی بوده و در قطعات الکترونیکی در سیستم‌های نانو و میکروی الکتروشیمیایی (NEMS/MEMS) در آینده نزدیک نیز مفید باشند. یکی از مشکلات مهمی که اخیراً در دانش رشد ویسکرهای بوجود آمده است مشکل کنترل می‌باشد چون لازم است که مسئله‌ی قابلیت اطمینان در تکنولوژی (NEMS/MEMS) با محدود کردن رشد ویسکرهای ناخواسته حل شود. همچنین یک روش برای کنترل رشد ویسکرها یک روش تولید اقتصادی برای رشد مطمئن ویسکرها به عنوان یک درجه جدید از نانومواد می‌باشد.

بسیاری از محققان گزارش کرده‌اند که نقطه‌های ضعیفی که در لایه‌های اکسیدی روی ماده بوجود می‌آیند نقش مهمی در تشکیل ویسکرها دارند. ویسکرها در نتیجه‌ی تخلیه‌ی اتم‌ها در زیر لایه‌ی اکسیدی در نقاط ضعیف لایه‌ی اکسیدی تشکیل می‌شوند [۶-۴]. بنابراین در ماده‌ای که لایه‌ی اکسیدی نداشته باشد رشد ویسکر رخ نمی‌دهد. با این وجود در این مورد پشته‌هایی بر روی سطح چنین موادی تشکیل شده است [۸و۷]. تشکیل ویسکرها بر پایه‌ی یک لایه‌ی اکسیدی به صورت اتفاق رخ می‌دهد  و ممکن است تشکیل ویسکرها از مواد با مقاومت به خوردگی بالا مشکل باشد. تاکنون بلچ و همکاران [۹] رشد ویسکرها از فیلم‌های آلومینیوم با پوشش لایه‌ی TiN را گزارش داده‌اند.

تعداد صفحات: ۹ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۰

 

پاسخ دهید