دانلود مقاله کاهش حفرات انقباضی در جوش مقاومتی نقطه‌ای

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

فاکتورهای کلیدی که در تشکیل حفرات انقباضی در جوش مقاومت نقطه‌ای فولادهای پیشرفته پراستحکام بررسی شدند.

فولادهای پیشرفته پراستحکام (AHSS) سهم روزافزونی در طراحی بدنه اتومبیل دارند. عموماً جوشکاری نقطه‌ای مقاومتی فرآیند اصلی اتصال ورق‌های فلزی در صنعت اتومبیل می‌باشد. درک و مدیریت خصوصیات جوش مقاومت نقطه‌ای فولادهای پراستحکام پیشرفته برای استفاده موفقیت آمیز فرآیند، حیاتی می‌باشد. حفرات انقباضی یکی از دلایل اصلی شکست بین سطحی هستند (مراجع ۱ و ۲). هدف این تحقیق ایجاد روش‌های عملی برای کاهش حفرات انقباضی برای کاهش یا از بین بردن پتانسیل شکست بین سطحی در جوش مقاومت نقطه‌ای فولادهای پراستحکام پیشرفته می‌باشد. در این تحقیق اثر منبع توان جوشکاری، شکل نوک الکترود، جریان ورودی جوشکاری، نوع ماده و ضخامت و زمان نگهداری بر روی حفرات انقباضی برای هفت فولاد بررسی شد.

مواد آزمایش شده

مواد آزمایش شده در این تحقیق عبارتند از: DP600, TRIP590, CP800 و فولادهای بوری، همانطور که در جدول ۱ نشان داده شده است. فولادهای معمولی هم برای مقایسه مورد آزمایش قرار گرفتند.

فرآیند جوشکاری

تجهیزات جوشکاری استفاده شده در این آزمایش شامل دو نوع منبع جریان، جریان مستقیم فرکانس متوسط (MFDC) و جریان متناوب (AC) است. پارامترهای جوشکاری عمومی برای این تحقیق در جدول ۱ نشان داده شده‌اند. ابعاد نمونه‌های جوش در شکل ۱ نشان داده شده‌اند. بررسی مقاومت قبلی جوشکاری نقطه‌ای مقاومتی فولادهای پراستحکام پیشرفته نشان می‌دهد که زمانیکه اندازه جوش نقطه‌ای نزدیک به حداقل اندازه دکمه جوش (قانون ۴ ) است حفرات انقباضی نقش مهمی در تشکیل شکست بین سطحی جوش‌های نقطه‌ای دارند.

بررسی حفرات انقباضی

نمونه‌های جوشکاری شده که در یک محفظه نگهداری می‌شد از طریق چرخش یک قسمت از نمونه نسبت به دیگری از هم جدا شده تا جوش برش داده شده و سطح بینی مشاهده شود. سپس بررسی چشمی برای دیدن حضور حفرات انقباضی انجام شد.

نتایج تجربی

حفرات انقباضی معمولی در این تحقیق در شکل‌های ۲ تا ۸ نشان داده شده‌اند. شدت حفرات انقباضی …

تعداد صفحات: ۴ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۷

 

پاسخ دهید