دانلود پروژه کاربرد صنعتی جوشکاری اصطکاکی

دانلود پروژه کاربرد صنعتی جوشکاری اصطکاکی

دسته بندی: -

قیمت: 7000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

7000 تومان – خرید

خلاصه

جوشکاری اصطکاکی یک فرآیند تازه به ثبت رسیده ای است که به طور خاص در ساخت اجزا و پنل‌های آلومینیمی کاربردهای جهانی دارد. برای ساخت پنل‌های آلومینیمی توخالی فریز شده و عرشه کشتی‌ها  آلومینیم‌های اکسترودی اسکاندیناوی به کار گرفته شده اند.

در صنایع حمل و نقل ریلی برای ساختن پنل‌های آلومینیمی از پیش ساخته شده به وسیله اکستروژن آلومینیوم، از FSW استفاده می‌شود .

در صنایع هوا فضا، مخازن بزرگ سوخت برای پرتاب ماهواره به دلیل استحکام بالای آلیاژهای آلومینیوم، توسط FSW ساخته می‌شود ونیز چندین شرکت سازنده ی سازه‌های سبک وزن اسکلت هواپیما برای ساخت هواپیماهای تجاری و نظامی به این طریق ساخته می‌شوند.

اکنون در صنایع خودرو سازی در ساختن اجزاء و غیره به طور گسترده از FSW استفاده می‌شود.

از آلیاژهای سبک در چرخ و مخزن سوخت استفاده می‌شود.

مقدمه

از زمان اختراع جوشکاری اصطکاکی در TWI در سال ۱۹۹۱، شرکتهای همه ی نقاط جهان این فرآیند را به کار بردند. به طور خاص در ساخت اجزای آلومینیمی و پنل ها، اکسترود آلومینیوم‌های اسکاندیناوی که اولین بار در سال ۱۹۹۵ در فرآیند تجاری برای تولید آلومینیوم‌های توخالی و پنل‌های فریز شده و عرشه کشتی به کار برده شدند.

هم اکنون در صنایع حمل و نقل ریلی چندین شرکت از این فرآیند استفاده می‌کنند. برای ساخت پنل‌های آلومینیمی از پیش ساخته شده ی بزرگ از اکسترود آلومینیوم استفاده می‌شود.

در صنایع هوا فضا، مخازن بزرگ سوخت فضاپیماها به دلیل استحکام بالای آلیاژهای آلومینیوم، توسط FSW ساخته می‌شود ونیز چندین شرکت سازنده ی سازه‌های سبک وزن اسکلت هواپیما برای ساختن هواپیماهای تجاری و نظامی به این طریق اجازه کسب کردند.

اکنون در صنایع خودرو سازی برای ساخت قطعات از آلیاژهای سبک برای تولید چرخ‌ها و مخازن سوخت به طور وسیعی از FSW استفاده می‌کند.

نکات زیر درباره تقلیل هزینه توسط گفته‌های استفاده کنندگان فرآیند FSW منتشر شده …

تعداد صفحات: ۲۰ صفحه فایل ورد

پاسخ دهید