دانلود مقاله کاربرد روش آماری تاگوچی برای بهینه‌سازی سنتز نانوذرات TiO2  توسط روش سل-ژل گرمابی

دسته بندی: - -

قیمت: 11000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

11000 تومان – خرید

چکيده

نانوذرات TiO2 توسط روش سل-ژل گرمابی سنتز شدند. پارامترهای آماده‌سازی شامل مقدار pH، مقدار آب، مقدار تترا ایزوپروپکسید تیتانیوم، دما و زمان فرآیند گرمابی توسط آزمایشات آماری تاگوچی بررسی شدند تا اثر متغیرهای سنتز بر روی شرایط بهینه تعیین شده و بالاترین درجه‌ی بلورینگی یا کمترین اندازه بلور تشخیص داده شود. آنالیز پراش اشعه‌ی ایکس (XRD) مقادیر انرژی گاف باند مستقیم (Eg) اندازه‌گیری شده از طریق طیف‌های انعکاس نفوذی (DRS)، ثابت کرد که تمامی نمونه‌ها دارای آناتیس به صورت یک فاز تکی هستند. میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) و مقادیر مساحت سطح ویژه نشان داد که نمونه با کمترین اندازه بلور می‌تواند فعالیت نوری مؤثرتری اعمال نماید که این امر با اندازه‌گیری نرخ تجزیه آبی متیلن تأیید شد. ثابت سرعت ظاهری اضمحلال نوری نمونه با کوچک‌ترین اندازه بلور حدود پنج برابر بزرگ‌تر از TiO2 تجاری بود.

عملکرد فعال‌سازی نوری نانوذرات TiO2 را می‌توان با استفاده از ۴۵ میلی لیتر آب و ۳٫۷۹ میلی لیتر تترا ایزوپروپکسید تیتانیوم در یک محلول با pH برابر ۹ و فرآیند عبور گرمابی در ۱۰۰  درجه‌ی سانتیگراد به مدت ۱۸ ساعت بدست آورد.

مقدمه

زیست سازگاری عالی، [۱، ۲]، پایداری شیمیایی بالا [۳] و خواص فتوکاتالیستی منحصر بفرد [۴] ارائه شده توسط نانوذرات TiO2 (NPs) آن را به یک نامزد قابل توجه برای کاربردهای بسیاری [۵] در انتقال مؤثر مواد درمانی و عوامل تشخیصی [۶، ۷]، درمان سونودینامیک [۸]، پوشش بادوام ضد خوردگی [۹]، پیل‌های خورشیدی [۱۰] و غیره تبدیل کرده است. خاصیت فتوکاتالیستی TiO2 به طور وسيعي برای اصلاح تنوعی از مشکلات آلایندگی محیطی مانند تجزیه‌ی ترکیبات آلی ناخواسته و سمی، اضمحلال آلاینده‌ها از آب و هوای آلوده توسط کشتن باکتری‌های مضر [۱۱-۱۵] و سلول‌های سرطانی [۱۶-۱۹] استفاده می‌شود.

برخی مطالعات اخیر بر روی سنتز نانوذرات TiO2 برای بهبود خواص فتوکاتالیستی آن‌ها متمرکز شده‌اند [۲۰-۲۴]. در مقایسه با بروکیت و روتیل، فاز آناتیس جذاب‌ترین انتخاب برای اضمحلال نوری است و این به دلیل افزایش …

تعداد صفحات: ۹ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۴

پاسخ دهید