دانلود مقاله پیش‌بینی شکل تعادلی رسوبات به عنوان تابعی از حالت همدوسی

دسته بندی: - -

قیمت: 23000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

23000 تومان – خرید

چکيده

یک روش عمومی برای پیش‌بینی اشکال تعادلی رسوبات در جامدات کریستالی به عنوان تابعی از اندازه و حالت همدوسی پیشنهاد شده است. این مدل اثرات عیوب فصل مشترکی مانند نابجایی نامنطبق و لبه‌های ساختاری را در کرنش دگرگونی و انرژی فصل مشترکی وارد کرده است. با استفاده از رسوب α در آلیاژهای تیتانیوم α/β به عنوان مثال، اشکال تعادلی محتمل مختلف رسوبات که مقادیر عیوب مختلفی در فصل مشترک‌ها دارند توسط شبیه‌سازی فاز-میدان بدست آمده‌اند. نتایج شبیه‌سازی از نظر جهت‌گیری صفحه‌ی عادت و مقدار عیب در فصل مشترک با مشاهدات تجربی توافق دارند. این روش علاوه بر نظریه‌های کریستالوگرافی فصل مشترک‌ها و تعیین خواص تجربی صفحه‌ی عادت رسوبات محدود، توانایی پیش‌بینی حالت همدوسی (یعنی ساختار عیوب در فصل مشترک‌ها) و شکل تعادلی رسوبات محدود را دارد.

مقدمه

بیشتر آلیاژهای مهندسی توسط ذرات فاز ثانویه استحکام‌دهی می‌شوند و مقدار، اندازه، شکل، جهت‌گیری، حالت همدوسی و توزیع فضایی این ذرات مکانیزم تغییر شکل و رفتار مکانیکی این آلیاژها را تعیین می‌کند [۱، ۲]. نمونه‌های سنتی شامل آلیاژهای سبک پایه تیتانیوم و منیزیوم [۳-۶] و ابرآلیاژهای پایه نیکل [۷] هستند. برای کمک به طراحی آلیاژ، ضروری است که توانایی‌های مدل‌سازی ایجاد شود تا این ویژگی‌های ریزساختاری پیش‌بینی گردند. با این وجود این ویژگی‌ها توسط اثر متقابل بین به حداقل رساندن انرژی کرنش کشسان و فصل مشترکی در حین رسوب تعیین می‌شوند که کمّی‌سازی آن از نظر تئوری یا توسط آزمایش دشوار است.

فازهای جدید تشکیل شده در حین واکنش‌های رسوبی در جامدات معمولاً ترکیبات و ساختارهای متفاوتی از فاز اصلی دارند. در حین جوانه‌زنی و در مرحله‌ی اولیه‌ی رشد، رسوبات تمایل دارند که با زمینه همدوس باشند که انرژی فصل مشترکی را به حداقل می‌رساند [۸، ۹]. این ذرات ممکن است در ادامه‌ی رشد زمانیکه سهم انرژی کرنش کشسان به انرژی آزاد کلی سیستم غالب می‌شود همدوسی خود را از دست بدهند. تشکیل عیوب خطی مانند نابجایی نامنطبق در …

تعداد صفحات: ۱۲ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۲

پاسخ دهید