دانلود مقاله پوشش کامپوزیتی متراکم ZrB2-MoSi2 تولید شده توسط پاشش پلاسمای کم فشار (LPPS)

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

چکيده

پاشش پلاسمای کم فشار برای تولید پوشش‌های کامپوزیتی ZrB2-MoSi2 استفاده شد. ریزساختار و رفتار اکسیداسیون تعیین شد و با پوشش‌های ZrB2-SiC مقایسه شد. پوشش ZrB2-MoSi2 ساختار متراکم و لایه‌ای نشان داد و تخلخلی کمتر از ۵% داشت در حالیکه فاز MoSi2 به صورت یکنواخت در زمینه‌ی ZrB2 توزیع شده بود. پوشش-ZrB2 30% حجمی MoSi2 مقاومت به اکسیداسیون بسیار بهتری در دماي بالا در مقایسه با پوشش ZrB2-30% حجمی SiC نشان داد. گمان می‌رود که توزیع کافی MoSi2 در زمینه و ساختار متراکم پوشش ZrB2-MoSi2 در مقاومت به اکسیداسیون دماي بالای عالی این پوشش نقش داشته باشد.

مقدمه

سرامیک‌های دمای بسیار بالا (UHTCs) نقاط ذوب بسیار بالایی دارند و به عنوان گزینه‌های ممکن برای مواد محافظ برای تجهیزات فضایی مافوق صوت و وسایل اتمسفری قابل استفاده‌ی مجدد در نظر گرفته می‌شوند [۱,۲]. کامپوزیت‌های پایه دی‌براید زیرکونیوم (ZrB2) از بین سرامیک‌های دمای بسیار بالا معروف هستند، این کامپوزیت‌ها یک سری خواص شامل هدایت گرمایی بسیار بالای غیرطبیعی، مقاومت به شوک حرارتی خوب و ضرایب انبساط حرارتی متوسط دارند. با این حال دشواری تولید و خواص مکانیکی نامطلوب سرامیک‌های دمای بسیار بالا کاربرد بیشتر آن‌ها را محدود می‌کند. ترکیب الزامات ساختاری و سطحی مانند استحکام و مقاومت به اکسیداسیون بالا را می‌توان تنها با پوشش‌ها، به صورت مقرون به صرفه بدست آورد. کاربرد پوشش‌های محافظ سرامیک دمای بسیار بالا بر روی سطح کامپوزیت‌های سبک تقویت شده با فیبر مانند C/Sic و C/C یک روش مؤثر برای حل مشکلات کاربردی در دماهای بالای بیش از C° ۱۴۰۰ است.

پاشش پلاسما یک روش مؤثر و فراگیر برای تولید پوشش‌های مختلف بر روی سطوح با اندازه و اشکال مختلف می‌باشد. این روش به طور وسیعی در صنایع گوناگون شامل دارویی، اتومبیل و زمینه‌های هوافضا استفاده می‌شود. علاوه بر آن پوشش‌دهی به روش پاشش پلاسما یک روش جدید برای تولید اجزای با شکل نزدیک به شکل نهایی است. طلوعی و همکاران [۸,۹] تحقیقاتی بر روی …

تعداد صفحات: ۵ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۳

پاسخ دهید