دانلود مقاله هندسه‌ی جدید سلول آبکاری برای نشست یکنواخت فلز

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

8000 تومان – خرید

شرکت فناوری فارادی تعدادی سلول‌های فرآوری جدید بر اساس یک هندسه‌ی سلول نو ساخته است که یکنواختی بالایی برای فرآیند به ارمغان می‌آورند. این هندسه خصوصیات منحصر به فردی برای رسوب الکتریکی یا اچ الکتریکی فلزات بر روی زیرلایه‌های تخت بزرگ به علاوه‌ی اشکال ریز فراهم آورده است که برای تخته‌ی مدار چاپی (PCB) و کارهای بسته‌بندی الکترونیکی استفاده می‌شود. این سلول یک زیرلایه‌ی با ابعاد ۶۱۰×۴۵۷ میلیمتر دارد. یک ضریب تغییرات ۳/۵% در فارادیک الکتروسل ®  بر روی زیرلایه‌ی ۶۱۰×۴۵۷ میلیمتری بدست آمد؛ این مقادیر با سیستم تجاری مقایسه شد. این طراحی سلول برای تعدادی از فرآیندهای صنعتی به کار رفته است که شامل آبکاری الکتریکی مس، کروم سه ظرفیتی و پلاتین و اچ الکتریکی مس برای کاربرد در تخته‌ی مدار بین لایه‌ای می‌باشند. تحقیق حاضر اهمیت اجزای مختلف سلول و یکنواختی حاصل از آن را آشکار می‌کند.

مقدمه

نیاز به مدارهای الکتریکی کوچک‌تر و سریع‌تر باعث طراحی اتصالات درونی در جهت خطوط انتقالی پیچ[۱] ریزتر، قطر کوچک‌تر حفرات و راه‌ها و تخته‌های ضخیم‌تر با تعداد لایه‌های بالاتر برای افزایش دانسیته‌ی مدار (۱،۲) شده است. با اختراع HDI، تعداد ابزار الکترونیکی بر روی یک تراشه به طور پیوسته افزایش می‌یابد و علاقه به وسایل کوچک‌تر نیز به مانند نیاز به اتصالات درونی چند مسیره افزایش می‌یابد (۳). افزایش استفاده از اتصالات درونی چند مسیره یا اتصالات درونی z، اهمیت یکنواختی و خواص مکانیکی مطلوب اتصالات درونی z را افزایش می‌دهد. هر حفره یا غیریکنواختی مس در اتصالات درونی z ممکن است منجر به خستگی رسوبی و ترک رسوبی شود که می‌تواند باعث مدار کوتاه و خراب شدن محصول گردد (۴،۵).

آبکاری الکتریکی روش تولید استاندارد برای فلزکاری اتصالات درونی z است (۳). با این حال پیشرفت‌های فنی در تخته‌ی مدار و فناوری‌های HDI عموماً توسط فرآیند آبکاری در کارگاه‌های PCB محدود شده‌اند. عموماً به دلیل توزیع غیریکنواخت جریان موضعی و توزیع غیرخطی ضخامت …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۹

پاسخ دهید