دانلود مقاله نقش پوسته‌های محافظ در افزایش مقاومت به اکسیداسیون

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

12000 تومان – خرید

چکیده

پیشرفت پیوسته‌ای در توسعه‌ی آلیاژهای کار شده‌ی حاوی نیکل برای استفاده در محیط‌های اکسید کننده‌ی دمای بالا وجود دارد. رشد دانش بنیانی نقش پوسته‌ها در افزایش مقاومت به اکسیداسیون در این پیشرفت نقش قابل توجهی داشته است. پیشرفت‌های آینده در زمینه‌ی مقاومت به اکسیداسیون باید بر اساس این دانش بنا شوند. این مقاله به بررسی سهم غنای اطلاعات مربوط به ویژگی‌های پوسته‌ی آلیاژهای کار شده‌ی تجاری حاوی نیکل می‌پردازد و اینکه چگونه این پوسته‌ها توسط محیط و ترکیب آلیاژ تحت تأثیر قرار می‌گیرند. پیشنهاداتی چون جهت‌دهی آینده‌ی توسعه‌ی آلیاژ با توجه به بهینه‌سازی پوسته و افزایش مقاومت به اکسیداسیون ارائه شده‌اند.

مقدمه

بهبود عملکرد آلیاژهای کار شده‌ی حاوی نیکل برای کار در دمای بالا یک چالش دراز مدت برای مهندسان مواد بوده است. در عمل، محلول‌های آلیاژی برای افزایش مقاومت به خوردگی نسبت به محلول‌های برای استحکام بالا پیچیده‌تر نیستند. مهندسان مواد سریعاً یاد گرفتند که به حداکثر رساندن عملکرد برای اتمسفر اکسنده یک تأثیر متقابل معمایی بین کاربرد و مقاومت به خوردگی، خواص مکانیکی، پایداری، قابلیت جوشکاری، قابلیت تعمیر و هزینه‌ی مواد کاندید برای این کاربرد می‌باشد.

تجربه نشان داده است یک مهندس مواد نمی‌تواند انتظار داشته باشد که مقاومت به خوردگی را تغییر دهد و یک یا چند جنبه‌ی عملکردی دیگر تحت تأثیر قرار نگیرند. برای مثال بهینه‌سازی مقاومت به اکسیداسیون از طریق استفاده از افزودنی‌های آلیاژی ممکن است به سادگی پایداری فازی را تحت مخاطره قرار دهد. عناصر جدول تناوبی متغیری است که در میان دیگر متغیرها بیشتر توسط بهبود دهنده‌های آلیاژ برای افزایش مقاومت به خوردگی مورد توجه قرار می‌گیرند و دستکاری آن‌ها متداول‌تر است. برای توسعه دهنده‌های آلیاژ با ارزش است که به طور گهگاه درنگ نموده و تلاش کنند که تأثیر متقابلی را بررسی کنند که عناصر مختلف تشکیل دهنده‌ی پوسته بر روی مقاومت به خوردگی می‌گذارند.

محیط‌های اکسیداسیون ترکیبی …

تعداد صفحات: ۱۳ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۱۹۹۵

پاسخ دهید