دانلود پروژه نقش وانادیم در فولادهای میکروآلیاژی

دانلود پروژه نقش وانادیم در فولادهای میکروآلیاژی

دسته بندی: -

قیمت: 25000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

25000 تومان – خرید

پیش گفتار

کشف وانادیم و سیر تکاملی استفاده از آن

وانادیم به وسیله دانشمند و پزشک سوئدی به نام Nils Gabriel Safstron در سال ۱۸۳۰ کشف گردید. در مطالعات او آهن شکل پذیر ناشی از سنگ آهن معدن Taberg بود که او در بقایایی پیدا کرد که نهایتا وی نتیجه گیری کرد که حاوی ترکیبات با عنصر ناشناخته ای می باشد که وانادیم نام دارد. بر این اساس مشهورترین شیمی دان سوئدی  با نام Jons Jacob Berzelius علاقه زیادی به بررسی این عنصر جدید داشت. او در مورد کشف Sefstrom به صورت بین المللی اطلاع رسانی کرد و همچنین یک برنامه مطالعاتی وسیع را براساس نمک های وانادیم آغاز کرد. کار Sefstrom و Berzelius به هر حال در زمینه مطالعات شیمیایی مقادیر زیادی از ترکیبات وانادیم منحصر به فرد بود. این در حالی بود که در حدود ۳۰ سال بعد وانادیم به عنوان یک فلز ایزوله و جداسازی شد که به علت کار و فعالیت های شیمی دان انگلیسی به نام Sir Henry Roscoe بود.

استفاده اولیه از وانادیم به عنوان یک ترکیب شیمیایی بود و براساس ارزیابی های Sefstrom، Berzelius و Rosco شکل گرفت. مثال های مربوط به کاربردهای اولیه ترکیبات وانادیم عبارت بودند از: دادن رنگ سیاه به جوهر و جوهر ثابت شده برای رنگ کردن های سیاه در فابریک. عملکرد مربوط به نمک های وانادیم به عنوان یک کاتالیزور برای بیشتر واکنش های شیمیایی در سال ۱۹۰۰ در آلمان کشف شد و در این زمان کاربردهای بسیار مهمی از وانادیم به عنوان یک ماده شیمیایی مشخص شده بود.

در ابتدای قرن جدید، تکنولوژی مربوط به فرایند استخراج و ذوب فلزات ارتقاهایی در زمینه کمیت های تجاری آلیاژهای آهن شکل داد که می توانست هم زمان تولید گردد. به منظور استفاده کردن از این فرصت ها برای وانادیم به عنوان عنصر آلیاژی شده در صنعت فولاد، اولین واحد تولید در …

تعداد صفحات: ۳۹ صفحه فایل ورد

پاسخ دهید