دانلود مقاله نرخ‌های خوردگی اتمسفری مس، فولاد گالوانیزه، فولاد کربني و آلومینیوم در ناحیه‌ی شهری سالوادور، BA، شمال برزیل

دسته بندی: - -

قیمت: 12000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

12000 تومان – خرید

چکيده

وسعت ساحل برزیل اثر افزاینده‌ای بر روی تخریب مواد می‌گذارد و این به خاطر شرایط دمای میانگین و رطوبت نسبی (RH%) می‌باشد که بسیار بیشتر از دیگر نواحی، مخصوصاً شمال و شمال شرقی برزیل می‌باشد. سالوادور شهری گرم و مرطوب و جزء مناطق استوایی می‌باشد که حدود ۲,۴۶۶ ساعت تابش سالیانه با میانگین سالیانه سرعت باد ۲٫۲m/s، دمای میانگین سالیانه ۲۵ درجه‌ی سانتیگراد و میانگین سالیانه RH% حدود ۸۱% دارد. این شرایط آب و هوایی به خاطر ایجاد یک سطح بسیار مرطوب (t) (4000h.year) در این حالت، که توسط NBR 14643 به عنوان یک محیط بسیار خورنده دسته‌بندی شده است بهمراه آلودگی صنعتی بسیار مضر بوده و باعث خوردگی یا اضمحلال مواد فلزی می‌گردد. بر اساس این اطلاعات امکان بررسی جنبه‌های مختلف برای تعیین نرخ خوردگی و اضمحلال فلزات استفاده شده در انتقال برق و خطوط توزیع (DL) در ناحیه‌ی شهری سالوادور، باهیا، برزیل وجود دارد.

مقدمه

وسعت ساحل برزیل اثر افزاینده‌ای بر روی اضمحلال مواد می‌گذارد و این به خاطر شرایط دمای میانگین و رطوبت نسبی (RH%) می‌باشد که بسیار بیشتر از دیگر نواحی، مخصوصاً شمال و شمال شرقی برزیل می‌باشد [۱].

طبق تحقیق کوپن آپود پورتلا و همکاران [۱]، سالوادور، باهیا یک شهر استوایی است که حدود ۲,۴۶۶ ساعت تابش آفتاب در یک سال، بادهای سالیانه با سرعت میانگین ۲٫۲m/s، دمای میانگین سالیانه ۲۵°C و RH% سالیانه ۸۱ دارد. این شرایط آب و هوایی بهمراه زمان زیاد مرطوب شدن سطح (بیش از ۴۰۰۰ ساعت در سال)، و آلاینده‌های صنعتی مضر برای مهندسی مواد، باعث خوردگی یا اضمحلال مواد فلزی می‌گردد که توسط استانداردسازی NBR 14643/01 [2]، به عنوان t4، یا محیط بسیار خورنده  (C4) [2,3] دسته‌بندی شده است.

بنابراین مطالعه‌ی متغیرهایی که فرآیند خوردگی اتمسفری را تحت تأثیر قرار می‌دهند اهمیت اساسی دارد چون بیشتر مواد موجود در زندگی روزمره مستعد اضمحلال هستند. برای مثال بیشتر فلزات خطوط توزیع …

تعداد صفحات: ۱۵ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۲

پاسخ دهید