دانلود مقاله فعالیت فتوکاتالیستی، اثر ضدباکتریایی و آب‌دوستی در اثر نور فیلم‌های TiO2 پوشش داده شده بر روی زیرلایه‌ی فولاد زنگ‌نزن

دسته بندی: - -

قیمت: 14000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

14000 تومان – خرید

چکیده

نشان داده شده است که فیلم‌های TiO2 شفاف بر روی فولاد زنگ‌نزن تهیه شده توسط پوشش‌دهی غوطه‌وری در یک محلول ریزامولسیون غیریونی فعالیت فتوکاتالیستی بسیار بیشتری نسبت به پوشش‌های روی شیشه دارند. یون‌های Fe2+ و Fe3+ در حین کلسینه کردن دمای بالا در فیلم‌های TiO2 نفوذ کرده و به صورت داپ شونده عمل کرده و فعالیت فتوکاتالیستی فیلم‌ها را به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار می‌دهند. یک شرایط کلسینه کردن بهینه بدست آمد که تحت آن مقدار Fe3+ نفوذ کرده و نسبت یون‌های Fe2+ و Fe3+ واکنش فتوکاتالیستی را بهبود بخشید. بعلاوه، فیلم‌های TiO2 نیز آب‌دوستی در اثر نور عالی و اثر ضدباکتریایی برای سترون کردن باسیلوس پومیلوس نشان می‌دهند. از آنجاییکه فولاد زنگ‌نزن یک ماده‌ی بسیار متداول است سیستم‌های کاربردی برای عمل‌آوری آلودگی و تراکم ممکن است بر اساس این پوشش بهبود یافته طراحی شوند.

مقدمه

فوتوکاتالیز نیمه‌رساناها یک روش امیدبخش برای آلودگی‌زدایی، خالص‌سازی و دفع عفونت هوا و فاضلاب است (۱-۷). با این وجود کاربرد TiO2 پودر شده به عنوان یک فتوکاتالیست در عمل‌آوری فاضلاب مشکل جدایش بعدی در یک سیستم دوغابی پس از واکنش نوری را دارد (۲). بنابراین تلاش‌هایی شده است که فتوکاتالیست TiO2 بر روی نگهدارنده‌های صلب مختلف عمدتاً بر روی شیشه و کاشی‌ها بی حرکت شود تا فیلم‌های TiO2 تشکیل شوند (۸-۱۵). بسیاری از تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که فیلم‌های TiO2 پوشش داده شده بر روی شیشه و کاشی‌ها دارای برخی کاربردهای خاص مانند بوزدایی، ضدباکتری (۱۶-۱۹) و خود تمیز شوندگی (۲۰-۲۸) تحت نور ماورای بنفش ضعیف در نواحی زنده هستند. بعلاوه برخی فیلم‌های TiO2 مناسب بر روی کاشی و شیشه اخیراً به عنوان مواد دیواره‌های خارجی و پنجره‌های بیمارستان‌ها، هتل‌ها و تجهیزات تجاری استفاده شده‌اند. چنین استفاده‌ای از فیلم‌های TiO2 مزایای فوتوکاتالیز را به حداکثر می‌رساند.

با این وجود بجز برای چند مطالعه‌ی ابتدایی، توجه کمی به فیلم‌های TiO2 بر روی فولاد زنگ‌نزن …

تعداد صفحات: ۶ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۳

پاسخ دهید