دانلود مقاله فرسایش پلاستیک شدید و تخریب مکانیکی نقره پوشش داده شده بر روی اتصالات الکتریکی

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

21000 تومان – خرید

چکیده

در این مقاله به موقعیت فرسایشی خاص رابط‌های برق پرداخته می‌شود و تاکید کار بر روی مکانیزم‌های تغییر شکل، مقاومت اتصال، نیروهای اصطکاکی و تمایل به جوش سرد می‌باشد. اتصالات مس با پوشش نقره در کاربردهای برقی تحت نیروهای تماسی بسیار بالایی (معمولاً ۱۰۰-۱۰ نیوتن) قرار می‌گیرند و بنابراین به طور اجتناب ناپذیری با قرار گرفتن تحت شرایط ثابت تغییر شکل پلاستیک می‌دهند.

تحت چنین شرایطی مکانیزم‌های فرسایش به طور چشمگیری از مکانیزم‌های گرفته شده در فرسایش تحت شرایط نزدیک به الاستیک منحرف می‌شوند. اگر سیلان سطحی اتصال به طور وسیعی رخ دهد بسته به نیروهای عمود و اصطکاکی جابجایی‌های بزرگی می‌تواند بدون لغزش رخ دهد. استفاده از پوشش‌های نرم تسلیم شدن سطح را افزایش می‌دهد. فرسایش تحت تغییر شکل پلاستیک زیاد که در اینجا توصیف شد را می‌توان به عنوان یک مکانیزم جدید برای سایش و تخریب سطحی در نظر گرفت. نام فرسایش پلاستیک شدید برای این مکانیزم پیشنهاد می‌شود.

همچنین همانطور که در شرایط نزدیک به پلاستیک داشتیم، سه حالت فرسایشی در فرسایش پلاستیک شدید نیز از یکدیگر متمایز شد. هر سه نوع فرسایش جوش شدید، فرسایش جوش موقت و فرسایش لغزش شدید شامل تغییر شکل پلاستیک بوده و اثرات مشخصی بر روی تخریب سطح، اصطکاک، چسبندگی به سطح مقابل و مقاومت اتصال دارند. حالت غالب معمولاً با ترکیب دامنه‌ی جابجایی و نیروی عمود اعمالی مشخص می‌شود.

برای اتصالات مسی با پوشش نقره جوش خوردن بین سطوح اتصال به شدت رفتار فرسایشی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این طور نتیجه گرفته می‌شود که تنها حالت فرسایشی که در دامنه‌ی جابجایی‌های کم یافت می‌شود به همراه نیروهای نرمال زیاد مقاومت تماسی قابل قبولی ارائه می‌دهد. فرسایش در نیروهای عمودی کمتر یا دامنه جابجایی بیشتر به سرعت اتصال الکتریکی را از بین می‌برد چون باعث خوردگی مس یا سایش شدید سطوح اتصال می‌گردد.

مقدمه

بیشتر قطعات مکانیکی طوری طراحی شده‌اند که تحت تمامی شرایط ممکن کاری تنها به صورت الاستیک تغییر شکل یابند. تغییر شکل پلاستیک اضافی زبری‌های میکروسکوپی سطوح تقریباً همیشه …

تعداد صفحات: ۱۱ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۱۹۹۶

پاسخ دهید