دانلود مقاله سنتز، تعیین خواص و خواص فتوکاتالیستی فیلم‌های سل-ژل TiO2

دسته بندی: - -

قیمت: 12000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

12000 تومان – خرید

چکيده

کاربرد فتوکاتالیز ناهمگن به عنوان یک فرآیند اکسیداسیون پیشرفته (AOP) برای تخریب رنگ فعال ثابت شده با استفاده از TiO2 بی حرکت شده به عنوان فتوکاتالیست تشریح شده است. محلول‌های آغازین TiO2 با و بدون افزودن پلی‌اتیلن گلیکول (PEG) آماده شدند و فیلم‌های TiO2 با استفاده از روش پوشش‌دهی غوطه‌وری سل-ژل به صورت مستقیم بر روی یک زیرلایه شیشه‌ی بوروسیلیکات نشانده شدند. مورفولوژی سطحی و زبری در مقیاس نانو فیلم‌های TiO2 توسط میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) مطالعه شدند. خواص ساختاری TiO2 توسط پراش اشعه‌ی ایکس (XRD) تشخیص داده شدند. رفتار تجزیه ترکیبات آلی از ژل‌ها با استفاده از ثقل‌سنجی گرمایی (TG) و گرماسنج روبشی تفاضلی (TG) مورد ارزیابی قرار گرفت. فعالیت‌های فتوکاتالیستی فیلم‌های TiO2 در فرآیند اضمحلال رنگ ثابت شده‌ی نساجی تجاری قرمز کنگو (CR) به عنوان آلودگی نمونه استفاده شده و توسط طیف نورسنجی ماورای بنفش/مرئی مانیتور شدند. سینتیک اضمحلال رنگ CR با مدل سینتیکی لانگمویر-هینشلوود (L-H) تشریح شد.

افزودن PEG به محلول TiO2 منجر به تغییرات در مورفولوژی سطحی فیلم گشت و فازهای کریستالی آناتیس-روتیل و فعالیت فتوکاتالیستی TiO2 را تحت تأثیر قرار داد. فیلم TiO2 آماده شده با PEG با پارامترهای زبری بالاتر (Ra, Rmax, Rq, Rz and Zmax)، مقدار کمتر فاز روتیل TiO2، مقدار بالاتر فاز آناتیس TiO2 و یک فعالیت فتوکاتالیستی بهتر در مقایسه با فیلم TiO2 بدون افزودن PEG  مشخص می‌شود.

مقدمه

رنگ‌های آلی مصنوعی در بسیاری از صنایع مانند صنعت نساجی، صنعت چرم‌سازی، تولید کاغذ، تولید رنگ مو و غیره استفاده می‌شوند. فاضلاب‌های حاوی این رنگ‌ها ممکن است برای محیط و ارگانیسم‌های زنده مضر باشند. بنابراین بسیار مهم است که این رنگ‌ها را قبل از تخلیه در محیط تضعیف کرده یا بزداییم. علاوه بر فناوری‌های استاندارد برای اضمحلال و زدودن رنگ‌ها، فناوری‌های خاص جدیدی ایجاد شده است که شامل فرآیندهای اکسیدی …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۱

پاسخ دهید