دانلود پروژه ریخته‌گری فشاری آلیاژهای آلومینیوم

دانلود پروژه ریخته‌گری فشاری آلیاژهای آلومینیوم

دسته بندی: -

قیمت: 6000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

فهرست مطالب

مقدمه
کنترل فرآیند
بهسازی فرآیند ریخته‌گری با قالب دائم
ریخته‌گری با قالب‌های دائم در خلا
ریخته‌گری بدون تخلخل
ریخته‌گری کوبشی غیرمستقیم
ریخته‌گری فلز نیمه جامد
کاربرد ریخته‌گری با قالب دائم
کارخانه‌ی ریخته‌گری با قالب دائم
جابجایی فلز در کارخانه‌ی ریخته‌گری با قالب دائم
عملیات حرارتی فلز
پوشش قالب
پیستون و روانکارهای مکانیسمی 
روانکارهای سطح قالب

مقدمه

طراحی قالب نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت فرآیند دارد. نه تنها قالب باید با ابعاد دقیق ساخته شود، راهگاه و راهبار نیز بایستی ابعاد دقیقی داشته باشند و سیستم گرمایش و سرمایش نیز باید با دقت ساخته شود و مقاومت مکانیکی قالب نیز باید طوری طراحی شود که در برابر نیروهای ایجاد شده مقاومت نماید. تجربه‌ی زیادی برای طراحی نیاز است ولی در سال‌های اخیر برنامه‌های کامپیوتری طراحی و تولید[۱] و برنامه‌های شبیه‌سازی پرشدن قالب و شرایط گرمایی آن برای بهینه‌سازی طراحی قالب مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود طراحی قالب لازم است که قالب مورد آزمایش قرار گیرد و با توجه به دمای قالب و نرخ تولید، میزان‌سازی دقیق آن برای کاربرد بهینه انجام شود. قبل از اینکه طرح نهایی تایید شود می‌بایستی چندین آزمایش انجام شده و زمان لازم برای تولید یک قطعه و ورود یک قطعه جدید به جریان تولید پیش‌بینی شود.

کارخانه‌های بزرگ ریخته‌گری اطلاعات تولید را از قالب بدست آورده و این اطلاعات را با دقت تحلیل کرده تا رابطه‌ای برای هندسه‌ی قالب، زمان پرشدن قالب، دمای قالب، کیفیت سطح قالب، تخلخل و … بدست آورند. این اطلاعات به طراحی قالب‌های جدید کمک می‌کنند.

کنترل فرآیند

سه مرحله در فرآیند ریخته‌گری فشاری وجود دارد که در شکل ۹٫۳ نشان داده شده‌اند:

  • تزریق در محفظه
  • پرکردن قالب
  • اعمال فشار در حین سرد شدن

کیفیت داخلی قالب‌های دائمی در سال‌های اخیر به خاطر کنترل دقیق مراحل افزایش یافته است. با زمان‌های پر شدن در حد ۰٫۱ ثانیه و سرعت جریان فلز بسیار بالا (سرعت راهبار حدود ۵۰ متر در ثانیه) جریان فلز …

تعداد صفحات: ۱۱ صفحه فایل ورد

پاسخ دهید