دانلود مقاله رفتار زینترینگ و توسعه‌ی ریزساختار  بوکسیت هندی

دسته بندی: -

قیمت: 10000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

10000 تومان – خرید

چکیده

در مطالعۀ رفتار زینتر و توسعۀ فاز با دمای زینتر که آغاز آن از ۱۶۵۰-۱۰۰۰ درجه‌ی سانتیگراد است از دو نوع بوکسیت (هیدرواکسید آلومینیوم) هندی با ناخالصی‌های مختلف استفاده شد. در توسعۀ فاز و تعیین مشخصات ریزساختار از پراش اشعه‌ی ایکس و میکروسکوپ الکترونی روبشی استفاده شد. مشخص شد که هر دو نمونه‌ی زینتر شده نه تنها دارای مقدار قابل توجهی فاز شیشه‌ای هستند، بلکه مقدار قابل ملاحظه‌ای فاز FeAlTiO5 با دمای ذوب پایین نیز در آن‌ها وجود دارد. فاز شیشه‌ای و فاز FeAlTiO5 با دمای ذوب پایین عمدتاً مسئول خواص دمای بالای نامرغوب بوکسیت هستند. نمونه‌های بوکسیت، RUL با دمای ۱۴۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را به نمایش می‌گذارند. جلوگیری از ایجاد فازهای با دمای ذوب پایین باعث می‌شود که دمای RUL به بیش از ۱۶۰۰ درجه‌ی سانتیگراد افزایش یابد.

مقدمه

هند از نظر ذخایر بوکسیت، رتبۀ پنجم را در دنیا دارد (حدود ۵%). بوکسیت هندی ناخالصی زیادی دارد. ناخالص‌های عمده‌ی موجود در بوکسیت شامل SiO2, Fe2O3,  TiO2 و Cao می‌باشد. این ناخالصی‌ها فازهای با دمای ذوب پایین در دمای بالاتر تشکیل می‌دهند که به خواص دمای بالا آسیب می‌رساند. کشورهای چین، گینه و برزیل عرضه کنندگان اصلی بوکسیت برای مواد دیرگداز در عرصه‌ی بین المللی به شمار می‌روند.

بوکسیت نسوز با کیفیت باید دارای دیرگدازی بالقوه باشد. بطوریکه بتوان از نقطۀ یوتکتیک در نمودار فاز Al2O3-SiO2 به این کیفیت بالا پی برد. نمودار فاز Al2O3-SiO2 دو جزء اصلی را در حالت خالص‌شان نشان می‌دهد. با اینحال، ماده‌ی در دست بررسی، تحت بار، دیرگدازی کمی دارد. این رفتار معمولا به حضور فاز مایع در این طیف دمایی نسبت داده می‌شود و دلیل آن هم حضور ناخالصی‌هایی از قبیل TiO2 و Fe2O3 در بوکسیت می‌باشد.

در این بررسی دو نوع بوکسیت هندی با ترکیب شیمیایی متفاوت انتخاب شدند و رفتار …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۶

پاسخ دهید