دانلود پروژه خوردگی جوش‌های فولاد زنگ‌نزن آستنیتی

دانلود پروژه خوردگی جوش‌های فولاد زنگ‌نزن آستنیتی

دسته بندی: -

قیمت: 39000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

39000 تومان – خرید

فهرست مطالب

مقدمه
نامگذاری گرید
گریدهای استاندارد
گریدهای غیراستاندارد
خواص
ملاحظات عمومي جوشکاري
رفتار خوردگی
خوردگي ميان دانه‌اي
حمله‌ی ترجیحی مربوط به رسوبات فلز جوش
حفره‌دار شدن و خوردگی شیاری
ترک تنش-خوردگي
خوردگی میکروبیولوژیک (MIC)
دیگر عوامل تأثير گذار بر خوردگي جوش
سپاسگذاری
مراجع

مقدمه

فولادهای زنگ‌نزن آستنیتی یک ساختار تک فاز مکعب وجوه مرکزدار (fcc) دارند که در گستره‌ی دمایی وسیعی حفظ می‌شود. این ساختار از توازن افزودنی‌های آلیاژی نتیجه می‌شود که فاز آستنیت را از دماهای بالا به دماهای پایین پایدار می‌سازند. چون این آلیاژها غالباً تک فاز هستند می‌توانند تنها توسط آلیاژسازی محلول جامد یا توسط کارسختي استحکام‌دهی شوند.

فولادهای زنگ‌نزن آستنیتی برای استفاده در شرایط خورنده‌ی متوسط و شدید تولید شدند. آن‌ها همچنین در دماهای پایین که چقرمگی بالایی نشان می‌دهند تا دماهای بالای نزدیک به۶۰۰°C (1110°F)  استفاده می‌شوند که مقاومت به اکسیداسیون خوبی نشان می‌دهند. چون مواد آستنیتی غیرمغناطیسی هستند برخی اوقات در کاربردهایی استفاده می‌شوند که مواد مغناطیسی مورد قبول نیستند.

نامگذاری گرید

فولادهای زنگ‌نزن آستنیتی را می‌توان به دو گرید استاندارد SAE و گرید غیراستاندارد تقسیم نمود. بیشتر گریدهای غیراستاندارد مانند تمام گریدهای استاندارد با UNS نامگذاری شده‌اند. ترکیبات گریدهای غیراستاندارد نمونه در جدول ۱ و جدول ۲ لیست شده‌اند.

گریدهای استاندارد

گریدهای استاندارد را نیز می‌توان دوباره به فولادهای زنگ‌نزن سری ۳۰۰ و سری ۲۰۰ تقسیم کرد. آلیاژهای سری ۳۰۰ گریدهای آستنیتی Fe-Cr-Ni هستند که ۱۶ تا ۲۶ درصد کروم و ۶ تا ۲۲ درصد نیکل دارند.

مولیبدن، مس، سیلیسیوم، آلومینیوم، تیتانیوم، نیوبیوم/تانتالوم و نیتروژن را می‌توان اضافه نمود تا ویژگی‌های خاصی چون مقاومت به حفره‌دار شدن و خوردگی شیاری، خوردگی میان دانه‌ای ایجاد شده در اثر حساس شدن، ترک خوردگی تنشی (SCC) و حمله‌ی گازهای دمای بالا به فولاد داد. شکل ۱ اثرات افزودنی‌های آلیاژی مختلف بر روی خواص فولادهای زنگ‌نزن آستنیتی بعلاوه‌ی فریتی، مارتنزیتی و فولادهای زنگ‌نزن دوگانه را نشان می‌دهد که در …

تعداد صفحات: ۶ صفحه فایل ورد + ۳۳ صفحه فایل پی‌دی‌اف زبان اصلی

پاسخ دهید