دانلود مقاله خواص رنگ‌ها با ذرات موسکوویت و تالک پوشش داده شده با هماتیت

دسته بندی: - -

قیمت: 10000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

10000 تومان – خرید

چکيده

ذرات تالک و موسکوویت با هماتیت پوشش داده شدند. هدف، فرمول‌بندی رنگ‌ها با رنگدانه‌هایی است که خواص اسپکولاریت (هماتیت لایه‌ای) دارند ولی رسوب ذرات رنگدانه در آن‌ها در یک محیط مایع حذف شده است. رنگ‌های مدل بر اساس رزین اپوکسی-استر آماده شدند. این رنگ‌ها تحت آزمایشات خوردگی و مکانیکی قرار گرفتند. اسپکولاریت و موسکوویت طبیعی نیز در آن رنگ‌ها برای مقایسه آزمایش شدند.

مقدمه

رایج‌ترین روش حفاظت از مواد فلزی استفاده از پوشش‌های آلی در رنگ‌های ضدخوردگی می‌باشد (پوپا و همکاران، ۲۰۰۶). یک پوشش با حفاظت کافی را تنها می‌توان با چسبی ساخت که نفوذپذیری کمی در برابر مایعات و گازها دارد (Armelin et al., 2007 و Allahar et al., 2008), تأثیر چنین پوششی را می‌توان با بکاربردن رنگدانه‌های ناهمسان (Singh et al., 2007) رنگدانه‌های فلزی (Kalendova, 2002) و رنگدانه‌های با ساختار لایه‌ای افزایش داد (Kalenda and Kalendova, 1995). توزیع ذرات رنگدانه در لایه‌ها و تقویت یک فیلم رنگی با ذرات رنگدانه غیر هم اندازه مسیر را برای نفوذ یون‌های خورنده در پوشش در جهت زیرپوشش باز می‌کند (Kalenda and Kalendova, 1995). ذرات دارای جهت‌گیری در افزایش خواص مکانیکی فیلم، جلوگیری از رطوبت، اکسیژن و نفوذ مستقیم یک ماده‌ی خورنده به زیرلایه نقش دارند. همچنین این مواد در برابر تخریب ایجاد شده در اثر اشعه‌ی ماورای بنفش حفاظت ایجاد می‌کنند (Vesely and Kalendova, 2008).

بسیاری از میکاها، مناسب‌ترین رنگدانه برای استفاده در مسکوویت و بیوتیت هستند. مهم‌ترین ویژگی این میکای سفید، شکل لایه‌ای ذره‌ی آن است که ویسکوزیته و تیکسوتروپی رنگ را تحت تأثیر قرار داده و رسوب دیگر رنگدانه‌های حاضر در سیستم را کاهش می‌دهد (Ray and Bousmina, 2005). این ذرات میکا از پخش شدن رطوبت در رنگ جلوگیری کرده، کشش داخلی رنگ را کاهش داده و مقاومت مکانیکی آن را افزایش می‌دهند (Maisch et al., 1996). ذرات میکا توانایی این را دارند که خود را موازی با زیرلایه آرایش دهند و در نتیجه چسبندگی رنگ را به پایه‌اش بهبود داده و نفوذ آب و یون‌ها (Cl, SO42−) به فیلم رنگ را …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۰

پاسخ دهید