دانلود مقاله حذف آفت‌کش‌ها از فاضلاب به روش‌های الکتروشیمیایی- یک روش مقایسه‌ای

دسته بندی: - -

قیمت: 8000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

8000 تومان – خرید

چکیده

سه روش الکتروشیمیایی متفاوت با نام‌های اکسیداسیون الکتریکی، انعقاد الکتریکی و الکترو-فنتون برای  آفت‌کش فاضلاب (شامل متیل پاراتیون، آترازین و تریازوفوس) برای این تحقیق انتخاب شدند. آزمایش‌ها در pH‌های مختلف انجام شد تا شرایط pH بهینه تعیین شود. نیاز شیمیایی اکسیژن (COD) فاضلاب پس از ۶ ساعت از ۱۸۱۰ به ۴۳۱ میلی گرم بر لیتر (pH 6) با روش اکسیداسیون الکتریکی، به ۲۱۰ میلی گرم بر لیتر (pH 10) با روش انعقاد الکتریکی و به ۳۴۱ میلی گرم بر لیتر (pH 8) با روش الکترو-فنتون، کاهش یافت. نتایج نشان داد که کاهش زیاد COD در روش انعقاد الکتریکی در pH برابر با ۱۰ (%۸۸)، با روش الکترو-فنتون در pH برابر با ۸ (%۸۱) و در روش اکسیداسیون الکتریکی در pH برابر با ۶ (%۷۶)، در دانسیته‌ی جریان ثابت ۵ آمپر بر دسی متر مربع رخ داد. علاوه بر آن ما بازده جریان، مصرف انرژی و هزینه‌ی تخریب را نیز تعیین کرده‌ایم.

مقدمه

فناوری‌های ابتکاری گوناگونی برای حذف آفت‌کش‌ها پیشنهاد شده است، از جمله اکسیداسیون فوتو کاتالیستی، تشعشع ما فوق صوت، درمان زیستی و واجذب حرارتی. این‌ها نه از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند، نه دوست‌دار محیط زیستند و نه غلظت‌های کمی دارند. در سال‌های اخیر علاقه‌ی فزاینده‌ای برای استفاده از روش‌های الکتروشیمایی برای مقابله با زباله‌های سمی ناسازگار وجود داشته است. روش‌های الکتروشیمایی برای خالص‌سازی فاضلاب‌های روغن زیتون، فاضلاب‌های خانگی، شیرآبه‌ی محل دفن زباله، زباله‌های دباغی و زباله‌های منسوجات با موفقیت استفاده شده‌اند. این روش‌های دوست‌دار محیط زیست‌اند و پسماندهای سمی جدید ایجاد نمی‌کنند. حذف حدود ۸۰ درصدی پاراتیون گزارش شده است [۱]. حذف آفت‌کش فاضلاب با سه روش جداگانه مطالعه شد، اکسیداسیون الکتریکی [EOP] [2]، انعقاد الکتریکی [ECP] [3] و الکترو-فنتون [EFP] [7-4].

به صورت کلی، آفت‌کش‌ها برای گیرنده‌های غیر هدف شامل انسان‌ها مضرند و از طریق زنجیره‌ی غذایی به آن‌ها می‌رسند [۸]. اکثر آفت‌کش‌ها به علت ساختار مولکولی‌شان با پیوندهای داخلی پایدار، زیست تجزیه‌پذیر نیستند. آلودگی آب‌های طبیعی به وسیله‌ی آفت‌کش مشکل …

تعداد صفحات: ۶ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۱

پاسخ دهید