دانلود مقاله جوشکاری قوس الکتریکی تنگستن مربوط به آلیاژ منیزیوم با استفاده از سیم فیلر (سیم روکش شده با ماده روانساز (ذوب کننده) )

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

چکیده

صفحات با ضخامت ۵ میلیمتر از آلیاژ AZ3113 منیزیمی با قوس الکتریکی و گاز تنگستن بوسیله سیم فیلر توسط دو روش جوشکاری (GTAW) جوش کاری شده است . یکی از آن‌ها با سیم های FC روکش شده با ماده روانساز جوشکاری شده و دیگری با سیم های معمولی جوشکاری شده است . پدیده یکسان هنگام استفاده از هر دو روش مشاهده شده است: با افزایش محتوای MnCl2 در روانساز، نسبت عمق به عرض بستر جوشکاری افزایش می یابد . طیف سنجی arc آشکار می سازد که درجه حرارت arc درFC بیشتر از سیم معمولی است.

اختلاف در تنش سطح میان حوضچه مذاب و قطره ریز فاکتور اصلی است که اختلاف سطح جوش را تحت تاثیر قرار می‌دهد .

مقدمه

جوشکاری با گاز بی اثر فعال تنگستن (A-TIG) در سال ۱۹۶۰ توسط محققان انیستیتوی جوشکاری (PWI) paton در اوکراین انجام شد . با بکار بردن یک روش نازک از یک روانساز با سطح مواد قبل از جوشکاری ، فرایند A-TIG می تواند باعث افزایش رسوب در بستر جوش شود . فعالیت تحقیقاتی روی جوشکاری A-TIG آلیاژهای mg در سالهای اخیر صورت می گیرد .

در تحقیقات قبلی در A-TIG ، روانساز روی سطح ماده اصلی روکش می شود و هیچ نوع سیم فیلری مورد استفاده قرار نمی گیرد . برای جوشکاری صفحات ضخیم، سیم های فیلر معمولاً به فرایند جوشکاری آلیاژ mg نیاز دارد . تحت این شرایط، جوشکاری A-TIG می تواند به دو روش انجام گیرد . سیم روکش شده با ماده روانساز (FC) و سیم معمولی بعد از اینکه روانساز روی سطح ماده پوشانده شود ، استفاده می گردد . برای بررسی اینکه کدام روش بهتر است، رسوب جوشکاری و seam جوشکاری با دو روش در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. طبق مشاهدات قبلی، کلریدها در جوشکاری منیزیم رسوب جوشکاری را افزایش می دهند، اگرچه اساساً فرایند جوشکاری را فراهم نمی کند .

ویژگی روانسازها هنگامی که …

تعداد صفحات: ۴ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۷

پاسخ دهید