دانلود پروژه جوشکاری فولادهای کم آلیاژ

دانلود پروژه جوشکاری فولادهای کم آلیاژ

دسته بندی: -

قیمت: 6000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

فرآیندهای جوشکاری

تمام فرآیندهای رایج جوشکاری قوسی را می‌توان برای تولید یا تعمیر ابزار و قالب‌های فلزی استفاده نمود. انتخاب فرآیند اصولاً به اندازه و پیچیدگی کار، نیاز به پیش گرم یا کنترل دمای بین پاسی و عملیات حرارتی پس از جوشکاری و در دسترس بودن فلز پرکننده بستگی دارد.

فرآیند جوشکاری قوسی با الکترود دستی (SMAW) به این دلایل بیشترین استفاده را دارد: اغلب انعطاف‌پذیری زیادی دارد و نیز قابلیت دسترسی خوبی به محل اتصال و موقعیت جوشکاری دارد، نیازمند تجهیزاتی نسبتاً ساده و قابل حمل است و تنوعی از ترکیب‌های فلز جوش بر اساس الکترودهای پوشش‌داری که به سادگی در دسترس هستند دارد.

فرآیندهای SMAW, [1]GTAW, [2]GMAW, [3]FCAW, PAW به طور وسیعی در تعمیر مناطق آسیب دیده یا فرسوده یا تولید ابزار پیچیده استفاده می‌شوند. GTAW و PAW به طور خاص برای استفاده در نواحی کوچک، قسمت‌های نازک یا لبه‌های تیز استفاده می‌شوند که در آن‌ها کنترل خوب فرآیند یک مزیت به حساب می‌آید. برای رسوب مقادیر زیاد فلز جوش، مثلاً در ساختن بلوک‌های بزرگ قالب‌های فلزی، پر کردن حفرات بزرگ یا تعمیر ترک‌های عمیق، می‌توان از روش جوشکاری قوسی با الکترود دستی (SMAW) که از الکترودهای بزرگ تا قطر ۱۹ میلیمتر (  اینچ) استفاده می‌کند و نیز روش [۴]SAW, GMAW, FCAW و PAW با سیم داغ بهره برد. فلزهای پرکننده برای فرآیندهای نیمه اتوماتیک و اتوماتیک هم می‌توانند سیم‌های جامد یا کامپوزیت با هسته فلزی یا محصولات لوله‌ای با فلاکس مرکزی باشند. تغییرات در فرآیند SAW هم می‌تواند شامل استفاده از فلاکس‌های غنی از آلیاژ و افزودن مستقیم پودرهای فلزی در حوضچه جوش باشد.

فلزهای پرکننده

عواملی را که در زمان انتخاب یک فلز پرکننده برای یک کاربرد خاص باید در نظر گرفت عبارتند از:

  • ترکیب فلز پایه
  • شرایط عملیات حرارتی فلز پایه (آنیل شده شده یا سخت و تمپر شده)
  • التزامات خدماتی رسوب جوش
  • عملیات حرارتی پس از جوش

برای جوشکاری خیلی از ابزارهای فولادی ضروری است که فلز جوش و فلز پایه عکس‌العمل مشابهی در برابر عملیات حرارتی داشته باشند، بطوریکه سختی فلز جوش پس از عملیات حرارتی کوئنچ و تمپر کردن برابر فلز پایه باشد. با این وجود این اغلب بدین معنی است که …

تعداد صفحات: ۱۰ صفحه فایل ورد

پاسخ دهید