دانلود پروژه جلوگیری از اکسیداسیون در پیش نورد و نورد نهایی

دانلود پروژه جلوگیری از اکسیداسیون در پیش نورد و نورد نهایی

دسته بندی: -

قیمت: 39000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

39000 تومان – خرید

انتخاب مفاهیم پوشش برای نورد گرم

هدف این بسته‌ی تحقیقی بررسی دسته‌های مختلف مفاهیم حفاظت اکسیداسیون در حین نورد گرم با آزمایش کردن توانایی آن‌ها برای حفاظت از سطح است. این مقوله نیازمند توسعه‌ی روش‌های اِعمال مناسب خواهد بود. این مسئله ارتباط نزدیکی با انتخاب مواد برای حفاظت اکسیداسیون در حین گرمایش دوباره در WP1 دارد و برخی مواد برای اِعمال در هر دو بخش این فرآیند در نظر گرفته می‌شوند.

مرور ترکیبات پوشش تجاری و جدید

دو گروه از ترکیبات پوشش قابل حل در آب در ARSA بررسی شده‌اند: گروه اول شامل تیتانیوم، سیلیسیوم، بور بهمراه اکسیدهای قلیایی (خاکی) و گروه دوم شامل محلول‌های آبی نیترات‌ها، کربنات‌ها و اکسالات‌های کلسیم و یا منیزیوم می‌باشد. گروه اول تأثیر بر روی ریزساختار پوسته را با تغییر ساختار و ترکیب لایه‌ی اکسیدی و کم کردن ضخامت پوسته را توسط عمل کردن به صورت یک سد فیزیکی هدف قرار می‌دهند. گروه دوم تلاش دارند سینتیک‌های رشد پوسته‌ی واقعی را از طریق مداخله در واکنش شیمیایی با استفاده از غلظت‌های پایین (چند ppm) بازدارنده‌ها تحت تأثیر قرار دهند که به صورت نفوذ سدها برای نفوذ Fe2+ عمل خواهد کرد (سد شیمیایی نشان داده شده در صنعت نیکل). رسوبات کلسیوم و منیزیوم مؤثر هستند چون Ca2+ یا Mg2+، توسط پر کردن جاهای خالی در FeO از رسیدن یون‌های Fe2+ به اکسیژن برای تشکیل FeO جلوگیری می‌کنند. در واقع، آهن (Fe2+) به درون پوسته نفوذ می‌کند که این را مرهون جاهای خالی می‌باشد و با اکسیژن جذب شده در سطح واکنش می‌دهد. رسوبات کلسیوم و منیزیوم مؤثر هستند چون کلسیوم و منیزیوم شعاع یونی اندکی بزرگ‌تر از آهن دارند. پوسته‌ی ایجاد شده بر روی فولاد مخلوطی از FeO و CaO یا MgO می‌باشد.

  • CRM

CRM پودرهای اکسید مخلوط غیرآلی مختلف را برای استفاده در نورد نهایی ارزیابی کرد. برای تضمین حفاظت از خوردگی در این دماهای بالا نیاز است که پارامترهای فیزیکی مانند دمای ذوب، گرانروی و ضریب انبساط حرارتی را اتخاذ کنند. دماهای مشخصه تعیین کننده‌ی پارامترهای فیزیکی یک اکسید مخلوط غیرآلی پوشش «شیشه» را می‌توان از طریق آنالیز توسط یک میکروسکوپ گرمایی اندازه گرفت (اندازه‌گیری انقباض و توانایی ترکنندگی به عنوان تابعی از دما، شکل ۶٫۱٫۱ (چپ) و دستگاه انبساط‌سنج که انبساط شیشه را به عنوان تابعی از دما اندازه می‌گیرد (راست).

تعداد صفحات: ۴۷ صفحه فایل ورد + ۴۸ صفحه فایل پی‌دی‌اف زبان اصلی

پاسخ دهید