دانلود مقاله توسعه‌ی ترکیبات فیلتر با چسب کربن جدید برای فیلتر کردن مذاب فولاد

دسته بندی: - -

قیمت: 16000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

16000 تومان – خرید

چکيده

فیلترهای آلومینای با چسب کربنی برای فیلتر کردن فولاد مذاب به طور فزاینده‌ای توسط کارخانه‌های فولاد استفاده می‌شوند. پتانسیل آن‌ها با توجه به ویژگی‌های ماده و بازده فیلتراسیون هنوز به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. یک ترکیب فیلتر جدید بر اساس قیر ذغالسنگ مصنوعی Carbores P کشف شده است. سازگاری آن با سیستم پخش پایه آب اجازه‌ی افزودن کربن سیاه، گرافیت و افزودنی‌ها برای رسیدن به میزان کربن پسماند تا ۳۰ درصد وزنی را می‌دهد. به منظور تعیین خواص فیزیکی و متغیرهای ترکیبات مربوطه، فیلترهای سرامیکی اسفنجی با ۱۰ منفذ بر اینچ (ppi) از طریق فرآیند شوارتزوالدر ساخته شدند. تأثیر مقادیر مختلف چسب بر روی خواص فرآیند و خصوصیات مکانیکی سیستم بررسی شد. بر اساس این مطالعات، یک افزایش حدود ۳۰% در استحکام خرد کردن سرد در مقایسه با مواد نوین بدست آمد.

مقدمه

به منظور زدودن آخال‌های اکسیدی و اطمینان از برآورده شدن الزامات ریخته‌گری‌های فلزات خلوص بالا، فیلترهای اسفنجی سرامیکی در کاربردهای فولاد برای چندین سال استفاده شده‌اند. فیلترهای اسفنجی برای حدود ۳۰ ثانیه بر تن فولاد ریخته شده و در معرض دماهای ریخته‌گری بین ۱۴۰۰ و ۱۶۵۰ درجه‌ی سانتیگراد قرار می‌گیرند [۱]. سهم آخال‌ها، نوع، شکل و توزیع آن‌ها اهمیت زیادی برای تحت تأثیر قرار دادن خواص ماده در کاربردهایی چون فولادهای پرکشش دارد. این آخال‌ها تا حد زیادی رفتار تغییر شکل و شکست و نیز خواص فیزیکی فولاد را تعیین می‌کنند. در حین بارگذاری، تمرکز تنش در جوار آخال‌ها ایجاد می‌شود [۲,۳].

در ابتدا مشکلاتی در حین تأیید آخال‌ها در فولاد اکسیدزدایی شده به وسیله‌ی آلومینا پدیدار شد مخصوصاً در تمایز بین آخال‌های اولیه، ثانویه و سومین [۴]. استحکام ضربه‌ی میله‌ی شکاف‌دار در یک ماده تعیین کننده‌ی مقاومت آن در برابر شروع ترک و رشد آن می‌باشد. اثر منفی آخال‌های مختلف توسط زمان تغییر شکل آن‌ها در استحکام ضربه‌ی میله‌ی شکاف‌دار نمونه‌های فولادی نمایان می‌شود. مشاهده‌ی آخال‌ها …

تعداد صفحات: ۹ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۲

پاسخ دهید