دانلود پروژه تعیین خواص سرامیک‌ها و شیشه‌ها

دانلود پروژه تعیین خواص سرامیک‌ها و شیشه‌ها

دسته بندی: -

قیمت: 23000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

23000 تومان – خرید

حفره‌ی فنجانی سرامیک (آلومینا)، پلیمر [UHMWPE] (پلی‌اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا) و فلزی (آلیاژ CoCr) وارد مفصل ران اندام مصنوعی می‌شوند. عملکرد درمانی طراحی‌ها و مواد مختلف به دلیل کمبود داده‌ها در آمریکا تا درجه‌ی زیادی ناشناخته باقی مانده است. در کشورهای اسکاندیناوی داده‌ها به دلیل سیستم گزارش اجباری جمع‌آوری می‌شوند و تنها از طریق سیستم گزارش آن‌ها می‌توانیم عملکرد درمانی تمامی ایمپلنت‌ها را ارزیابی کنیم.

تعیین خواص فیزیکی و شیمیایی یا خواص لازم سرامیک‌ها و شیشه‌ها برای کاربردهای پزشکی بسته به کاربردهای خاص به طور وسیعی تغییر می‌کند. بعلاوه به دلیل درک محدود ما از اندرکنش‌های بافت-ماده، اگر غیر ممکن نباشد دشوار است بتوانیم مقادیر خواص فیزیکی شیمیایی مواد را مستقیماً به عملکرد آن‌ها در بافت زنده نسبت بدهیم. با این وجود، این نباید جلوی تلاش ما برای بررسی صحیح و درک ویژگی‌های مواد در محیط آزمایشی قبل از استفاده‌ی آن‌ها به عنوان ایمپلنت را بگیرد. در مقابل، مطالعه‌ی مواد ایمپلنت باید با یک درک اساسی از رفتار مواد تحت شرایط مختلف شروع شود. در این فصل ما تحقیق خود را به برخی ویژگی‌های اساسی محدود می‌کنیم.

ویژگی‌های اصلی شکست ترد عبارتند از: (۱) استحکام شکست بسیار کمتر از مقدار نظری است، و (۲) پیش‌بینی دقیق استحکام شکست در سرامیک‌ها نسبت به فلزات و پلیمرها دشوارتر است.

واقعیت آخری دلیل اصلی بر این مطلب است که چرا سرامیک‌ها و شیشه‌ها با وجود سازگاری عالی‌شان با بافت‌های زنده به طور وسيعي به عنوان ایمپلنت استفاده نمی‌شوند. با این وجود اگر یک روش مناسب برای پیش‌بینی شکست در پیش گرفته شود مثلاً روش‌های آماری و ایمپلنت به طور صحیح طراحی شود بطوریکه از ایجاد تنش‌ها (کششی) جلوگیری شود این مواد را می‌توان حتی برای ایمپلنت‌های تحت بار نیز استفاده کرد. یک بررسی عالی از آزمایش خواص ساختاری مواد زیستی را می‌توان در جای دیگر یافت [۱۹].

خواص مکانيکي

مدول یانگ از شیب منحنی‌های تنش و کرنش محاسبه شده است. بیشتر مواد همسانگرد و …

تعداد صفحات: ۳۸ صفحه فایل ورد + ۴۰ صفحه فایل پی‌دی‌اف زبان اصلی

پاسخ دهید