دانلود مقاله ترمودینامیک تصفیه در کوره الکتریکی فولادسازی

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

مقدمه

مقدار ناخالصی ورودی در کوره الکتریکی و القایی عموماً پایین است بنابراین تصفیه در این کوره‌ها همراه با مشکل خاصی نیست. با این حال استفاده از قراضه کم کیفیت و نامناسب یا اسفنج با فسفر بالا در شارژ می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر سطح ناخالصی ورودی شود. علاوه بر این‌ها اغلب سطح ناخالصی نهایی بسیار پایین است. کنترل ترکیب در این موارد همراه با مشکل است مخصوصاً به این دلیل که زمان تصفیه طولانی باعث مصرف انرژی بیشتر و بازدهی کم می‌شود. برای فائق آمدن بر این مشکل تصفیه پاتیلی به عنوان یک عملیات ثانویه فولادسازی به طور وسیعی به همراه فولادسازی الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قواعد تصفیه در کوره‌های الکتریکی و کوره پاتیلی مورد بحث قرار خواهند گرفت.

حتی در دماهای فولادسازی واکنش‌ها به تعادل نمی‌رسند مگر اینکه فازهای سرباره و فلز به مدت کافی هم زده شوند. در این حالت تعادل ترمودینامیکی نمی‌تواند اطلاعات کمّی در مورد مقدار تصفیه واقعی بدهد که در کوره‌های الکتریکی و القایی انجام می‌شود.

فسفرزدایی

واکنش فسفری را می‌توان به صورت زیر نوشت

تعادل سرباره فلز اغلب به صورت زیر بیان می‌شود:

(۱)                                         

که  برابر  در سرباره است. KP مربوط به ترکیب سرباره است و برابرست با

(۲)           

که دما بر حسب درجه سانتیگراد است.

معادلات ۱ و ۲ نشان دهنده تاثیر قوی %CaO و %FeO در سرباره در فرآیند فسفرزدایی هستند. شکل ۱ نشان دهنده تاثیر بازیسیته و %FeO بر روی تقسیم فسفر است. %FeO بهینه حدود ۱۶-۱۴% است. در درصدهای بالاتر توان فسفرزدایی به دلیل جایگزینی CaO با FeO در سرباره کاهش می‌یابد.

معادله ۲ نشان می‌دهد که دمای پایین برای تقسیم فسفر مطلوب است. افزایش دما به اندازه صد درجه تقسیم فسفر را بین سرباره و فلز با فاکتور حدود ۷ کاهش می‌دهد.

افزایش فسفر بین ۵/۱% در سرباره، تقسیم فسفر را با فاکتور ۳ افزایش می‌دهد.

زمانیکه سرباره Na2O برای فسفرزدایی استفاده می‌شود در دمای ۱۶۰۰٫

(۳)                               

مقدار  برای سرباره پایه Na2O با …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۱۹۹۴

پاسخ دهید