دانلود مقاله تحول گرمایی دیرگدازهای Al2O3-MgO-C

دسته بندی: - -

قیمت: 10000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

10000 تومان – خرید

چکيده

با وجود هزینه‌ی بالای بوکسیت، آجرهای نسوز Al2O3-MgO-C (AMC) به خاطر خواص عالی‌شان به طور وسیعی در روکش‌های کاری محفظه‌های ساخت فولاد استفاده می‌شوند. این خواص عالی عبارتند از استحکام مکانیکی دمای بالا و مقاومت بالا به تورق حرارتی و خوردگی سرباره.

به صورت جزئی، این خواص از تحول گرمایی فازها و ریزساختار دیرگدازهای AMC ریشه می‌گیرند مانند دگرگونی فلز آلومینیوم (که معمولاً به عنوان آنتی‌اکسیدان اضافه می‌شود) به Al4C3 و تشکیل اسپینل (MgAl2O4). در اين تحقيق، تحول گرمایی فازهای سه آجر تجاری AMC مختلف استفاده شده در دیواره‌های کناری و انتهای ملاقه‌های ساخت فولاد بین ۴۰۰ و ۱۴۰۰°C در هوا مورد مطالعه قرار گرفت. تغییر ترکیب معدنی با استفاده از پراش اشعه‌ی ایکس تحلیل شد و تفاوت‌هایی بین مواد دیده شد که به تفاوت‌های ترکیبی و ریزساختاری بین آن‌ها نسبت داده شد. با این هدف، تعیین خواص دقیق مواد دیرگداز تحویل گرفته شده توسط روش‌های آنالیز متعدد نیز انجام شد.

مقدمه

آجرهای نسوز Al2O3-MgO-C (AMC) مواد کامپوزیتی شامل یک فاز ناپیوسته‌ی دانه‌های آلومینا و در برخی موارد نیز دانه‌های اکسید منیزیوم با مقادیر و اندازه‌های مختلف می‌باشند که توسط یک زمینه‌ی پیوسته حاوی یک چسب آلی (معمولاً رزین)، دانه‌های آلومینا و اکسید منیزیوم، پولک‌های گرافیت و ذرات افزودنی آنتی‌اکسیدان (فلزی یا غیرفلزی) احاطه شده است. با وجود هزینه‌ی بالای بوکسیت که ماده‌ی خام اصلی برای تولید این آجرهاست این ماده میزان مصرف بالایی در صنایع فولادسازی دارد و این به خاطر خواص عالی آن می‌باشد: استحکام مکانیکی دمای بالا و مقاومت زیاد به تورق حرارتی و خوردگی سرباره.

بعلاوه، مواد AMC با افزایش دما و شروع فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی که ترکیب و ریزساختار دیرگداز را تغییر می‌دهند ناپایدار هستند برخی از آن‌ها اثرات مثبت شیمیایی، مکانیکی و ترمومکانیکی دارند. این دگرگونی‌ها عمدتاً در فاز چسب دیرگدازها رخ می‌دهند. از ۳۵۰°C دگرگونی‌های رزین رخ می‌دهند که شامل واکنش‌های همزمان چگالش، اکسیداسیون، آب‌زدایی و تجزیه …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۲

پاسخ دهید