دانلود پروژه بلبرینگ و روش‌های تولید آن

دانلود پروژه بلبرینگ و روش‌های تولید آن
خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

بلبرينگ چيست؟

آيا تا به حال اين نکته توجه شما را به خود جلب کرده است که چرا بعضي وسايل مکانيکي مانند چرخ هاي اسکيت يا موتور الکترونيکي به راحتي و به نرمي حرکت مي کنند؟ پاسخ اين سوال را بايد در ماشيني به نام بلبرينگ يافت.

بلبرينگ در بسياري از وسايل اطراف ما ديده مي شود. اگر بلبرينگ در وسايل مکانيکي ما موجود نباشد، آنگاه مجبور به تعويض مداوم قطعاتي هستيم که در معرض پديده‌ي اصطکاک قرار دارند.

اصول حاکم بر بلبرينگ:

ايده ي موجود در بلبرينگ بسيار ساده است. به گردش در آوردن اجسام ساده تر از ساويدن آن ها بر يکديگر مي باشد. به عنوان مثال چرخ هاي اتومبيل شما به سان بلبرينگ هاي بزرگي هستند. اگر به جاي چرخ اتومبيل شما چيزي مانند چوب اسکي داشت آنگاه به حرکت درآوردن آن بسيار دشوارتر بود. دليل آن اين است که وقتي از اجسامي مانند چوب اسکي به جاي چرخ براي اتومبيل استفاده کنيد آنگاه نيروي اصطکاک قويي در جهت عکس حرکت اتومبيل برآن وارد مي شود، لذا حرکت اتومبيل به کندي صورت خواهد گرفت. وليکن اگر دو سطحي که با يکديگر در تماس هستند برروي هم گردش نمايند آنگاه اصطکاک به حداقل خود مي رسد.

 بار وارد شده بر بلبرينگ:

به طور کلي بار وارد شده بر بلبرينگ ها را به دو دسته ي radial و thrust دسته بندي مي کنند. بسته به موقعيت و شرايطي که بلبرينگ مورد استفاده قرار مي گيرد يکي از اين دو بار ويا هردو بار بر آن وارد مي شوند.

در شکل-۱ نوع بار وارد شده بر بلبرينگ زرد رنگ از نوع radial مي باشد.


بار وارد شده بر بيشتر بلبرينگ هاي مورد استفاده در موتورهاي الکترونيکي از اين نوع مي باشد.

نوع ديگر بار که thrust نام دارد ، فشار خود را بر ناحيه ي اتصال دو قرقره اعمال …

تعداد صفحات: ۱۳ صفحه فایل ورد

پاسخ دهید