دانلود مقاله بررسی خواص سطحی اکسیدهای قلع-مولیبدن توسط طیف‌سنجی فتوالکترون اشعه‌ی ایکس

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

7000 تومان – خرید

چکيده

اکسیدهای قلع-مولیبدن که در دمای متوسط کلسینه کردن رسوبات تشکیل شده‌اند به سختی ساختارهای مربوط به روتیل کریستالی را می‌پذیرند. طیف‌سنجی فتوالکترون اشعه‌ی ایکس نشان می‌دهد که مولیبدن در این جامدات بسیار بی‌نظم برای تشکیل، در اثر گرما به مکان‌های سطحی مهاجرت می‌کند، در برخی موارد فازهای اکسید مولیبدن (VI) تشکیل می‌دهد که در مقیاس بزرگ نیز قابل تشخیص هستند. کلسینه شدن بیشتر در دماهای بالا به تبخیر تمام اکسید مولیبدن (VI) منتج می‌شود و اکسیدهای قلع-مولیبدن روتیلی بسیار کریستالی می‌دهد که در آن‌ها مولیبدن در عیوب صفحه‌ای یا در نواحی سطحی تخلیه شده از اکسیژن قرار می‌گیرد.

مقدمه

یک تحقیق جدید در مورد اکسیدهای قلع-مولیبدن تشکیل شده توسط کلسینه کردن رسوبات در دماهای بالا نشان داد که این جامدات ساختارهای مربوط به روتیل را اتخاذ می‌کنند که در آن‌ها مقادیر کم مولیبدن در شبکه‌ی اکسید قلع (IV) وارد می‌شود. بررسی‌های بعدی توسط ميکروسکوپ الکتروني اثبات کرده‌اند [۲] که مولیبدن داپ شونده در مرزهای دوقلویی تخت قرار گرفته است در مقابل به صورت اتفاقی در مکان‌های کاتیونی شبکه‌ی اکسید قلع (IV) توزیع شده است. حضور مولیبدن در مرزهای دوقلویی به مهاجرت مولیبدن به دور از فاز روتیلی کریستالی تحت تأثیر کلسینه شدن دمای بالا و انطباق بعدی آن در جهت‌گیری مطلوب‌تر در عیوب صفحه‌ای ربط داده شده است [۲].

در این زمینه‌ها شایان ذکر است که اخیراً نشان داده شده است ترکیبات سطحی دیگر جامدات روتیلی به طور چشمگیری متفاوت از ساختارهای شبکه‌ی بالک می‌باشند [۳-۷] و مخصوصاً جالب است که خواص سطحی اکسید قلع (IV) داپ شده توسط آنتیموان [۳-۶] تهیه شده توسط کلسینه کردن رسوبات، به مهاجرت در اثر گرمای داپ شونده به مکان‌های سطحی در حین عملیات آماده‌سازی ارتباط داده شده است.

با وجود اینکه تعداد محدودی از اکسیدهای قلع-مولیبدن تهیه شده توسط واکنش‌های حالت جامد و کلسینه شدن دوغاب‌ها در یک گستره‌ی …

تعداد صفحات: ۵ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۳

پاسخ دهید