دانلود مقاله بررسی ترمودینامیکی سرباره‌های حاوی FeO و اثر آن‌ها بر روی فرآیند تصفیه پاتیلی

دسته بندی: - -

قیمت: 11000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

11000 تومان – خرید

چکیده

در فرآیند تصفیه پاتیلی، مقدار FeO سرباره پاتیل از نظر فرآیندهای شیمیایی و انرژی اهمیت زیادی دارد. بهینه سازی این فرآیند نیازمند شناخت فعالیت‌های ترمودینامیکی FeO در سرباره‌های پاتیلی است. به دلیل کمبود اطلاعات موجود، تلاش‌های جدیدی در موسسه فناوری رویال انجام شده است تا اطلاعات معتبری از سرباره‌های دوتایی، سه تایی و چند جزئی حاوی FeO در دماهای فولادسازی بدست آید.

برای اندازه‌گیری فعالیت FeO در سرباره‌ها، یک روش تعادل گازی در تحقیق حاضر به کار گرفته شد. سرباره‌های نگهداشته شده در بوته‌های پلاتینی با یک مخلوط گازی CO-CO2-Ar به تعادل رسیدند و پس از تعادل سرد شدند. ترکیب شیمیایی سرباره آنالیز شد. با استفاده از دانش موجود در مورد ترمودینامیک سیستم Fe-Pt، فعالیت FeO در سرباره را می‌توان بدست آورد.

نتایج تحقیق حاضر بهمراه تحقیقات انجام شده منابع مطالعاتی در نرم‌افزار سرباره با نام ترمواسلگ که در سازمان فناوری رویال سوئد ساخته شده بود بهینه‌سازی شد. نتایج بهینه‌سازی ارائه شده است.

محاسبات مدل با نرم‌افزار سرباره KTH و با استفاده از اطلاعات کارگاهی فولاد اُواکو در هوفورز سوئد انجام شد. مشخص شد که اطلاعات تخمین زده شده برای مقدار اکسیژن در فلز از آنالیز FeO سرباره که با روش‌های معمولی نمونه‌گیری و آنالیز بدست آمده است اعتبار کمتری داشتند. تخمین مقدار اکسیژن با استفاده از نسبت گوگرد بین سرباره و فلز با استفاده از نرم‌افزار ترمواسلگ انجام شد. تخمین قابل قبول مقدار اکسیژن در فلز تأیید کرد که این نرم‌افزار می‌تواند یک ابزار بسیار مفید برای اپراتور کارگاه باشد.

مقدمه

بهینه‌سازی فرآیندهای دستگاهی در تولید فولاد و کنترل کیفیت محصولات یک درک اساسی از ترمودینامیک سیستم‌های فلزی و سرباره ارائه می‌دهد. علاوه بر این، در حین فرآیندهای کارگاهی لازم است که ترکیب شیمیایی این فازها را توسط نمونه‌گیری دقیق و آنالیز سریع بدست آورد. با این حال به دلیل دقیق نبودن فرآیند نمونه‌گیری و آنالیز، ممکن است اطلاعات متناقض از حالت …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۴

 

پاسخ دهید