دانلود مقاله بررسی اثر خوردگی فولاد نرم بر روی آب پرتقال

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

در این مقاله هدف بر این است که اثر خوردگی فولاد نرم در آب پرتقال با استفاده از روش کاهش وزن بررسی شود. نمونه‌های آزمایش با وزن معلوم به مدت ۱۰ روز در محیط آزمایش (آب پرتقال با نگهدارنده‌ها، آب پرتقال طبیعی و آب) قرار داده شدند. کاهش وزن با فاصله‌ی زمانی دو روز برای تعیین اثر نرخ خوردگی اندازه‌گیری شد. مشخص شد که مواد خورنده اثر قابل توجهی بر روی تخریب تجهیزات و نیز بر روی نگهداری یا جایگزینی محصولات از دست رفته یا آلوده شده در اثر واکنش‌های خوردگی، دارند. نتایج نشان داد که خورندگی آب پرتقال شیرین بر روی فولاد عمدتاً تابعی از اسیدیته‌ی آن است. آب پرتقال بسته‌بندی شده‌ی دارای مواد نگهدارنده، خورنده‌ترین ماده بود و آب پرتقال طبیعی از لحاظ خورندگی بعد از آن قرار می‌گرفت.

مقدمه

خوردگی فلزات و آلیاژهای آن‌ها، زمانی که در فرآیندهای صنعتی در معرض واکنش با اسید قرار می‌گیرند سهم اصلی را در تخریب زیرسازه‌ها دارد. این اثرات به طور خاص در صنعت فرآوری مواد غذایی اهمیت دارند. مواد غذایی مانند دیگر مواد آلی و غیرآلی به طور قابل ملاحظه‌ای در حال خورنده‌تر شدن هستند که باعث تخریب چشمگیر مواد استفاده شده در تجهیزات و نگهداری یا جایگزینی محصولات از دست رفته یا آلوده شده در اثر واکنش‌های خوردگی می‌شوند. این اثرات خورنده بر روی تجهیزات یا مواد مختلف در زمینه‌های مختلف فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی رایج هستند.

فولاد نرم، ماده‌ی استفاده شده برای بیشتر تجهیزات در بخش تولید است؛ این ماده به دلیل استحکام، انعطاف‌پذیری و جوش‌پذیری که دارد انتخاب می‌شود. فولاد نرم به سادگی خورده می‌شود چون تمامی فلزات سازه‌ای رایج در هنگام مواجهه با هوای خالص، اکسید سطحی تشکیل می‌دهند ولی اکسید تشکیل شده بر روی فولاد نرم به سادگی شکسته می‌شود و در حضور رطوبت ترمیم نمی‌شود. بنابراین یک واکنش بین فولاد …

تعداد صفحات: ۵ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۱

پاسخ دهید