دانلود پروژه بازرسی غیرمخرب اتصالات با پیوند چسبی (اتصالات چسب شده)

دانلود پروژه بازرسی غیرمخرب اتصالات با پیوند چسبی (اتصالات چسب شده)

دسته بندی: -

قیمت: 14000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

14000 تومان – خرید

مقدمه

اتصالات با پیوند چسبی که در آن از چسب برای اتصال و تقویت مواد استفاده می‌شود (شکل ۱) به طور وسیعی در قطعات هواپیما و دستگاه‌های که یکپارچگی سازه‌ای در آنها اهمیت دارد استفاده می‌شوند. شکل ۲ و ۳ قطعات سازه‌ای را نشان می‌دهند که تنها در هواپیما کاربرد ندارند بلکه می‌توان آن‌ها را برای محصولات تجاری و مصرف کننده‌ها نیز بکار برد. روش اتصال چسبی در مقایسه با سایر روش‌های اتصالات مکانیکی و عمل‌آوری همزمان مزایایی دارد از جمله: هزینه تولید کم، توانایی انطباق این روش برای دقت‌های مختلف و قطعات پیچیده، سادگی و لوازم ابزار، قابلیت اعتماد و قابلیت تعمیر.

متغیرهایی چون حفرات (نبود پیوند)، آخال‌ها یا تغییرات در ضخامت خط چسب در اتصالات چسبی موجود بوده و استحکام اتصال را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در این مقاله چگونگی بررسی قطعات چسبی برای تشخیص عیوب توضیح داده می‌شود. زمانیکه محل عیب مشخص می‌شود، نظرات و تحلیل‌های مهندسی می‌توانند تعیین کنند که آیا استحکام کافی وجود دارد و یا نیاز است که قطعات دوباره کار شده یا دور انداخته شوند. زمانیکه قطعات بسیار بزرگ و گران قیمت چسب زده شده‌اند، اهمیت بررسی‌های غیرمخرب خوب کاملاً احساس می‌شود.

این مقاله چندین روش را شرح داده و محدودیات وعیوب آن‌ها را ذکر می‌کند. هیچ روش یا فرآیند خاصی نمی‌تواند تمام عیوب را پیدا کند بنابراین برای پرسنل ضروری است که از روش‌ها و محدودیت‌های موجود آگاهی داشته باشد. قطعات چسب شده بلافاصله پس از چرخه چسب زدن، پس از تمیز کردن و پس از برداشتن چفت و بست‌ها بازرسی می‌شوند. زمان مهم بعدی برای بازرسی پس از این است که قطعات استفاده شده‌اند و شرایط قطعات مشخص است. لازم است مشخص شود که آیا لایه لایه شدن رخ داده است یا هر گونه ترک فلزی ایجاد شده است. بررسی در این زمینه نیازمند این است که ابزار به راحتی جابجا شوند و در مکان‌های محدودی استفاده شوند.

عباراتی که معمولاً استفاده می‌شوند توصیف کننده کاری هستند که باید صورت گیرد. برای مثال آزمون غیرمخرب (NDT) بیان کننده قواعد روش‌شناسی آزمون است، بازرسی غیر مخرب (NDI) شامل بررسی‌هایی است که باید صورت گیرد تا خصوصیات یا فرآیند مورد نظر بررسی شوند و بررسی غیرمخرب (NDE) بررسی واقعی مواد، قطعات و دستگاه‌هاست تا ناهنجاری‌ها و ناپیوستگی‌ها در اندازه، شکل، نوع و موقعیت دسته‌بندی شوند. این مقاله به طور خاص …

تعداد صفحات: ۲۶ صفحه فایل ورد

پاسخ دهید