دانلود پروژه الکترود دیسکی چرخان

دانلود پروژه الکترود دیسکی چرخان

دسته بندی: - -

قیمت: 23000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

23000 تومان – خرید

فهرست

  • مقدمه
  • مدل جریان، معادله‌های جریان محدود  و برخی کاربردهای RDE
  • کاربرد الکترود دیسکی چرخان در سینتیک الکترود و مکانیزم‌های آن
  • معادله‌ی جریان برای حالت Steady State
  • الکترود دیسک – حلقه‌ای
  • انواع الکترودهای دیسکی چرخان رایج در صنعت
  • امپدانس الکتروشیمیایی در الکترود دیسکی چرخان

مقدمه

الکترود دیسکی چرخان یک ابزار قوی الکتروشیمی است و کاربردی‌ترین الکترودی که می‌توانیم استفاده کنیم تا یک رفتار کاملاً هیدرودینامیکی داشته باشیم الکترود دیسکی چرخان است. رابطه‌ی انتقال جرم برای این الکترود در سال ۱۹۴۲ توسط Levich ارائه شد. RDE در آن زمان تقریباً توجه کسی را جلب نکرد و فقط گروه Moscow به مطالعه درباره‌ی آن ادامه دادند تا اینکه در سال ۱۹۵۰ از کشورهای آمریکا و انگلیس کارهایی در مورد آن آغاز شد. در آن زمان تنها شش یا هفت نشریه موجود بودند که به این موضوع می‌پرداختند در حالیکه امروزه تعداد این نشریات بالای ۱۰۰ عدد می‌باشد. RDE قابلیت بالایی برای استفاده در آنالیز دارد ولی امروزه مهمترین کاربرد آن در مطالعه‌ی مکانیزم‌های الکترود است.

معادله‌های جریان محدود  و برخی کاربردهای RDE

 تئوری RDE برای یک سطح نازک مسطح است، که قطر آن زیاد است و گوشه‌های آن را می‌توان نسبت به سطح کل نادیده گرفت. این سطح با سرعت زاویه‌ای ثابت حول محوری که بر صفحه عمود است می‌چرخد. در عمل از دیسک های به قطر ۱ میلیمتر تا چند سانتیمتر استفاده می‌شود که با سرعت ثابت درون یک ظرف با ابعاد مشخص (برای مثال درون یک بشر ۵۰-۱۰۰۰ میلی‌لیتر) می‌چرخد.

تصویری از جریان شار در RDE در تصویر روبرو مشاهده می‌کنید.

 هنگامی که دیسک می‌چرخد مایع با صورت لایه‌های نازک موازی با آن مثل حرکت دیسک می‌چرخد. بنابراین مایع علاوه بر سرعت خطی که در اثر نیروی گریز از مرکز دارد یک سرعت زاویه‌ای هم خواهد داشت. در این مدل جریان، در حالی که مایع به طور افقی از سطح الکترود دور می‌شود به یک …

تعداد صفحات: ۳۰ صفحه فایل ورد + ۲۶ اسلاید پاورپوینت

پاسخ دهید