دانلود مقاله ارزیابی تجهیزات نسل جدید برای آبکاری الکتریکی مس بر روی تخته‌های مدار چاپی

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

7000 تومان – خرید

چکیده

یک دستگاه آبکاری الکتریکی کنترل شونده با نرم‌افزار دینامیکی ساخته شده است تا وابستگی طرح ضخامت لایه‌ی نشسته شده به زیرلایه‌های مختلف را خنثی کند. در این مقاله ارزیابی این تجهیزات جدید بر روی تخته‌های مدار چاپی صنعتی مربوطه ارائه شده است. به محض بدست آمدن نتایج تجربی از یک سلول آبکاری الکتریکی آزمایشی شبیه‌سازی‌ها با این نتایج تجربی مقایسه شده‌اند. افزایش کمّی یکنواختی ضخامت آبکاری بین یک سلول استاندارد آبکاری الکتریکی و روش تجهیزات پیشرفته، داده شده است. اثر هدایت الکترولیت بر روی توزیع رسوب بررسی شده و نشان دهنده‌ی یک روش برای بدست آوردن بهبود قابل توجه یکنواختی است.

مقدمه

یک تجهیز آبکاری الکتریکی کنترل شده با نرم‌افزار دینامیکی ساخته شده است که در آن وابستگی طرح ضخامت لایه‌ی نشسته شده بر روی زیرلایه (مثلاً تخته‌های مدار چاپی یا ویفرهای نیمه‌رسانا) می‌تواند به طور چشمگیری کاهش یابد. تغییر اصلی از یک سلول استاندارد، ورود یک شبکه‌ی قابل کنترل قطعات آند در یک فاصله‌ی کم زیرلایه است همانطور که در شکل ۱ در سمت راست نشان داده شده است. در کاربردی که در اینجا نشان داده شده است قطعات آندی بسته به کاربرد، شامل میله‌هایی پوشیده با یک ماده‌ی آند خنثی مانند پلاتین یا IrOx هستند.

همانطور که در شکل ۱ نشان داده شده است، راه حل پیشنهادی شامل موارد زیر است:

۱- یک ابزار شبیه‌سازی که جریان بر روی هر قطعه‌ی آندی را در زمان بهینه کرده تا به رسوب مطلوب (به عنوان مثال یکنواخت) بر روی زیرلایه‌ی طرح‌دار برسد. این شبیه‌سازی‌ها تمامی اثرات مربوطه مانند طراحی سلول، طرح بر روی زیرلایه و مقاومت زیرلایه را به حساب می‌آورد. نتایج بهینه‌سازی به واحد کنترل و شبکه‌ی تغذیه ارسال می‌شوند.

۲- شبکه‌ی تغذیه یک ریزپردازنده دارد که طرح محاسبه شده‌ی جریان را خوانده و سپس هر آرایه‌ی DACs را کنترل می‌کند که جریان را بر روی هر قطعه‌ی آن اعمال می‌کند. اگر لازم باشد …

تعداد صفحات: ۱۰ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۰

پاسخ دهید