دانلود مقاله اثر میدان مغناطیسی شدید بر روی دگرگونی همدما و ریزساختار پرلیت در یک فولاد هایپریوتکتوئید

دانلود مقاله اثر میدان مغناطیسی شدید بر روی دگرگونی همدما و ریزساختار پرلیت در یک فولاد هایپریوتکتوئید
خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

8000 تومان – خرید

چکيده

یک میدان مغناطیسی قوی در حین دگرگونی همدمای پرلیت از یک فولاد کربني هایپریوتکتوئید در سه دمای مختلف بکار گرفته شد. معلوم شد که میدان مغناطیسی اعمال شده می‌تواند نرخ دگرگونی و نرخ رشد دانه‌های پرلیت را افزایش دهد و فاصله‌ی بین لایه‌ای پرلیت و میزان مرز کوچک زاویه در لایه‌ی فریت را کاهش دهد. اثرات میدان مغناطیسی در دمای بالا مشهودتر می‌باشند. مکانیزم اثر میدان توسط تحلیل اثرات میدان مغناطیسی شدید بر روی دمای یوتکتوئید، انرژی فعالسازی نفوذ در آستنیت، انرژی آزاد گیبس فریت و تحرک نابجایی مورد بحث قرار گرفت.

مقدمه

نیاز به ایجاد رشته‌های فولاد کاملاً پلیتی با استحکام بالاتر از رشته‌های کنونی، با حفظ قیمت پایین، یک انگیزه‌ی قوی برای استفاده از میزان کربن بالا (به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر از ترکیب یوتکتوئید) در فرایند کشش سیم ایجاد نموده است. فولاد کاملاً پرلیتی با ترکیب هایپریوتکتوئید یک انتخاب مهم برای افزایش استحکام می‌باشد [۱].

میدان مغناطیسی شدید پتانسیل نویدبخشی به عنوان یک روش فرآوری برای ایجاد ریزساختار سفارشی و افزایش عملکرد دارد. اخیراً بر اساس محاسبات نظری گزارش شد که کاربرد یک میدان مغناطیسی شدید می‌تواند خطوط A1 و A3 سیستم Fe- C را بالا ببرد [۲,۳]. تحقیق بر روی فولاد به صورت تجربی نشان داده است که دگرگونی مارتنزیت [۴]، دگرگونی بینیت [۵]، دگرگونی فریت پرویوتکتوئید [۶-۸]، دگرگونی پرلیت [۹، ۱۰]، تبلور مجدد [۱۱، ۱۲] و رسوب کاربید [۱۳-۱۵] می‌تواند توسط میدان مغناطیسی شدید تحت تأثیر قرار گیرد. دگرگونی همدما در سرب یا حمام‌های دیگر، یعنی پتنت کردن، یک عملیات حرارتی مهم برای کنترل ریزساختار در حین تولید سیم فولادی می‌باشد. کاربرد میدان مغناطیسی شدید در فرآیند پتنت کردن فولاد هایپریوتکتوئید ممکن است راه جدیدی برای افزایش خواص مکانیکی با تغییر دگرگونی پرلیت و ریزساختار فراهم آورد.

ژانگ [۱۶] دگرگونی همدما در فولادهای هیپویوتکتوئید Fe-C-Ni را بررسی کرد. با این حال فریت پرویوتکتوئید بیشتری قبل از دگرگونی پرلیت در حین عملیات همدما در فولاد هایپریوتکتوئید …

تعداد صفحات: ۶ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۴

پاسخ دهید