دانلود مقاله اثر سایش متناوب بر روی رفتار خوردگی در اتصالات الکتریکی

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

8000 تومان – خرید

چکیده

در این تحقیق اثر سایش متناوب بر روی خوردگی سایشی اتصالات الکتریکی آبکاری قلع شده با کنترل حرکت برقراری/توقف سایش متناوب بررسی شده است. مقایسه‌ی بین سایش متناوب و سایش پیوسته نشان می‌دهد که سایش متناوب در جلوگیری از ازدیاد مقاومت تماس موثرتر است. مکانیزم تخریب سایش متناوب با سایش پیوسته مقایسه شده است. زمانیکه حرکت سایشی توسط سایش متناوب متوقف می‌شود یک لایه‌ی اکسیدی ضخیم روی سطح فرسوده شده تشکیل می‌گردد. با شروع دوباره‌ی حرکت سایشی این لایه‌ی ضخیم اکسیدی به طرز چشمگیری لایه‌لایه شده و یک سطح وسیع بدون محافظ تولید می‌شود. نسبت دوره‌ی برقراری/توقف به عنوان متغیر سایش متناوب استفاده می‌شود و افزایش زمان برقراری تخریب اتصال را تسریع می‌بخشد. خواص سطحی ناحیه‌ی فرسوده شده توسط SEM/EDX و LSM بررسی شده است. به وضوح مشخص شده که دوره زمانی برقراری سایش باعث افزایش تخریب اتصال الکتریکی در دوره‌ی مشخصی می‌گردد. بنابراین وسعت سایش یک فاکتور مهم در تخریب اتصالات الکتریکی بوده و دوره‌ی زمانی قطع سایش با تاخیر در تخریب مرتبط می‌باشد.

مقدمه

تخریب سطحی سریع همیشه در فصل مشترک مواد مماسی که تحت سایش قرار می‌گیرند در خیلی از کاربردهای مهندسی رخ می‌دهد. دلیل اصلی سایش ارتعاش و تغییرات دمایی می‌باشد که باعث انبساط‌های متفاوتی می‌گردد. چنین حالت‌هایی نه تنها در هواپیماها، فضاپیماها و قطارها بلکه در ماشین‌ها هم رخ می‌دهد. اثرات زیان آور سایش بر روی اتصالات الکتریکی اهمیت عملی زیادی دارد بطوریکه قابلیت اطمینان و عملکرد سیستم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. باک و وایتلی [۱] ثابت کردند که سایش در تخریب اتصالات الکتریکی اهمیت زیادی دارد. بررسی وسیع سایش در اتصالات الکتریکی توسط آنتلر [۲و۳] انجام شده است.

اثرات زیان‌آور سایش توجه بسیاری از محققان را جلب کرده است. با وجود اینکه سایش ممکن است به خودی خود باعث ایجاد شکست در اتصالات الکتریکی نشود ولی ممکن است یک لایه‌ی موضعی ضخیم نارسانا از زبره‌های سایشی و اکسیدها ایجاد در ناحیه‌ی تماس ایجاد کند. این لایه …

تعداد صفحات: ۸ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۰

 

پاسخ دهید