دانلود مقاله اثرات کمپلکس کنندهها و فعالسازهای سطحی بر روی رسوب و مراحل عریانسازی در آنالیز عریانسازی پتانسیل سنجی بر حسب زمان و ولتسنجی عریانسازی آندی: الزامات اندازهگیریهای تعریف شده‌ی خاص عملیاتی

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

چکیده

اثر مواد گیاخاکی (هومیک)، تریون X-100 و شراب سرخ بر روی مراحل رسوب و عریان سازی در ولت‌سنجی عریان‌سازی آندی و آنالیز عریان‌سازی پتانسیل‌سنجی بر حسب زمان (CPSA) مس (II) و سرب (II) مورد بررسی قرار گرفت. اسید فولویک و تریتون X-100 تنها بر روی مرحله‌ی عریان سازی اثر داشتند؛ اسید هومیک و شراب سرخ بر روی هر دو مرحله تأثیر گذاشتند. ناتوانی در ایجاد اثر اجزای زمینه بر روی مراحل مجزای رسوب و عریان‌سازی می‌توانست منجر به تفسیر خطادار در تعیین یون فلز گردد.

مقدمه

روش‌های الکتروشیمیایی و به طور خاص ولت‌سنجی عریان سازی آندی (ASV) به طور وسیعی برای تعیین مقادیر ناچیز فلز در نمونه‌های محیطی و بیولوژیکی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. با این حال جرم گرفتگی الکترود توسط مواد آلی می‌تواند کاربرد این روش‌ها را محدود سازد [۱].

آنالیز عریان سازی پتانسیودینامیک (PSA) مرحله‌ی رسوب اولیه‌ی مشابه با روش ASV دارد ولی اکسیداسیون بعدی آن (عریان سازی) به صورت شیمیایی یا با کاربرد یک جریان اکسید کننده تحت تأثیر قرار گرفته است. ادعا شده است که PSA با جیوه (II) به عنوان اکسیدان، نسبت به روش ASV کمتر مستعد تداخل از مواد آلی می‌باشد [۶-۲]. با این حال در بررسی تعیین مواد، افزودن جیوه (II) نامطلوب بوده و این روش اکسیداسیون نسبت به روش ASV بیشتر مستعد به هیدرودینامیک محلول می‌باشد [۹-۷]؛ که یک عیب آشکار اندازه‌گیری درجا می‌باشد. یک انتخاب مطلوب‌تر، استفاده از یک جریان اکسیداسیون ثابت (CPSA) می‌باشد. گزارشات متناقضی در مورد اثر مواد آلی بر روی این حالت PSA وجود دارد [۱۲-۱۰، ۷].

روش CPSA برای محدوده‌ی وسیعی از نمونه‌ها (بیشتر اسیدی شده) به کار می‌رود از جمله اوره [۱۳، ۱۰]، خون [۱۴]، و آب‌های طبیعی [۱۵، ۱۳، ۱۰]؛ با این حال ملاحظه‌ی قابلیت‌های تعیین مواد توسط این روش در دسترس نمی‌باشد. اولین قدم در جهت این هدف، بررسی …

تعداد صفحات: ۳ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۱۹۹۹

پاسخ دهید