دانلود پروژه اتصال سرامیک‌ها و شیشه‌ها

دانلود پروژه اتصال سرامیک‌ها و شیشه‌ها

دسته بندی: -

قیمت: 12000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

12000 تومان – خرید

اتصال مکانیکی سرامیک‌ها

ویژگی‌های فرآیند اتصالی مکانیکی

همانطور که در فصل‌های ۲ و ۳ مشاهده شد، اتصال مکانیکی اساساً ساده و کارآمد است و در اصل باید اتصال‌های خیلی مقاومی تولید کند که بتوانند دماهای بالای مداوم را تحمل کنند. شکل‌پذیری کم سرامیک‌ها و شیشه‌ها تا دماهای بالا به شدت دامنة دمایی کاربرد این روش اتصال را محدود می‌کند. تمرکزهای تنش شدید که می‌توانند در بدنه قطعات سرامیک یا شیشه از نقاط چفت و بست مجزا یا ملحقات ایجاد شوند می‌توانند باعث خرابی فجیع با ترک‌خوردگی شوند.

در اتصال مکانیکی، لوازمی مثل بارهای کششی، واشرهای پلاستیکی یا لایه‌های فلزی مواد نرم (برای مثال، فلزات نرمی مثل سرب، مس، آلومینیوم یا نیکل) را می‌توان برای به حداقل رساندن تمرکزهای تنش توسط توزیع بار و جلوگیری از آسیب رسیدن به سطح سرامیک استفاده کرد. سیلان (با خزش) چنین فلزاتی تنش‌های قابل تحمل را محدود می‌کند. بارهای خیلی فشاری را معمولاً بهتر از بارهای کششی می‌توان تحمل کرد و باید دقت شود که از پیشرفت بارهای کششی که با خم شدن یا موقعیت‌های بارگیری پیچیده دیگر به وجود می‌آیند جلوگیری کنیم. بارگیری متمرکز زیر نوک‌ها یا انتهاهای اتصال‌دهنده‌ها را باید با استفاده از واشرهایی توزیع کرد که می‌توانند با سطح سرامیک یا شیشه سازگار شوند.

  ضریب‌های انبساط حرارتی خیلی متفاوت (CTEها) بین سرامیک‌ها (که CTEهای پایینی دارند) و فلزات (که CTEهای بالایی دارند) را باید به دقت در نظر بگیریم تا از پیشرفت تنش‌های القاء شده با حرارت در حین چرخه‌های بزرگ دمایی جلوگیری کنیم، زیرا اغلب، سرامیک‌ها به دلیل دیرگدازی‌‌شان انتخاب می‌شوند.

چهار استراتژی که بر این موضوع تأکید می‌کنند به صورت زیر هستند: (۱) رابط‌ها یا اتصال‌دهنده‌های مکانیکی که باید برای کاهش تفاوت‌ها در CTEها انتخاب شوند؛ (۲)رابط‌ها یا اتصال‌دهنده‌ها باید طوری طراحی شوند که خم شده و با کرنش‌ها سازش پیدا کنند؛  (۳) واشرهای پلاستیکی نرم‌سازی یا لایی‌های فلزی باید استفاده شوند؛  یا (۴)اتصال باید به روشی …

تعداد صفحات: ۲۳ صفحه فایل ورد + ۱۹ صفحه فایل پی‌دی‌اف زبان اصلی

پاسخ دهید