دانلود مقاله آنالیز سینتیک اکسیداسیون الکتریکی آمونیاک با استفاده از یک الکترود دیسکی چرخان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

19000 تومان – خرید

خلاصه

سینتیک‌های اکسیداسیون الکتریکی آمونیاک در محیط قلیایی با استفاده از یک سیستم الکترود دیسکی چرخان (RDE) مورد بازبینی قرار گرفت. یک کاتالیست الکتریکی با خواص شناخته شده برای اکسیداسیون آمونیاک، با استفاده از رسوب الکتریکی پلاتین بر روی الکترود دیسکی نیکل در محیط قلیایی، در دماهای رسوب مختلف (۷۰، ۶۰، ۵۰) و زمان‌های مختلف (۸۰، ۴۰، ۲۰ دقیقه) تهیه شد. مشخص شد که کاتالیست آماده شده توسط رسوب پلاتین در دمای ۵۰ به مدت ۸۰ دقیقه بر روی یک الکترود دیسکی نیکل الکتروکاتالیست بهتری برای فرآیند اکسیداسیون آمونیاک می‌باشد. این الکترود در دستگاه الکترود دیسکی چرخان مورد استفاده قرار گرفت و تحت آزمایشات ولت‌سنجی روبشی خطی قرار گرفت تا سینتیک‌های اکسیداسیون الکتریکی آمونیاک مورد بررسی قرار گیرند. نتایج بدست آمده از سرعت‌های چرخش متغیر (۰ تا ۲۰۰۰ دور در دقیقه) و نرخ‌های اسکن متغیر (۱ تا ۹۰ میلی ولت در ثانیه) نشان داد که اکسیداسیون آمونیاک توسط انتقال جرم کنترل می‌شود. یک آنالیز بدون بعد نشان داد که حضور یک پیک اکسیداسیون حتی در سرعت‌های بالا در منحنی جریان-ولتاژ را می‌توان با پاسخ جریان گذرا که توسط محدودیت‌های انتقال جرم ایجاد می‌شود توضیح داد.

مقدمه

اکسیداسیون الکتریکی آمونیاک بیش از چهار دهه است که مورد مطالعه قرار گرفته است و این بخاطر کاربرد آن در شیمی تجزیه [۲، ۱] و بازیافت الکتروشیمیایی فاضلاب [۴-۲] بوده و نیز استفاده از آن به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر و نیز به عنوان حامل هیدروژن و یا استفاده‌ی مستقیم آن به عنوان سوخت در سلول‌های سوختی می‌باشد.

اکسیداسیون الکتروشیمیایی آمونیاک (NH3) در معادله‌ی ۱، زمانی که در کنار واکنش آزاد شدن هیدروژن (واکنش ۲) در یک سلول الکترولیتی قلیایی قرار بگیرد منتج به فرآیندی می‌شود که به عنوان الکترولیز آمونیاک شناخته می‌شود [۷، ۶]. پتانسیل اکسیداسیون آمونیاک (معادله‌ی ۱) در ۲۵ برابر با ۷۷/۰- ولت نسبت به الکترود استاندارد هیدروژن (SHE) گزارش شده است [۱۰-۸]. بنابراین در مقایسه با الکترولیز آب (ولتاژ تئوری سلول برابر با ۲۳/۱ ولت است) الکترولیز آمونیاک …

تعداد صفحات: ۹ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۳

 

پاسخ دهید