دانلود مقاله آنالیز حرارتی موقتی الکترودهای جوشکاری نقطه‌ای

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

11000 تومان – خرید

چکیده

شبیه‌سازی حرارتی دقیق سر یک الکترود جوش نقطه‌ای می‌تواند منتهی به مشخص شدن پارامترهای حیاتی طراحی برای افزایش عمر الکترود شود. در این تحقیق یک مدل پارامتری برای پیش‌بینی رفتار حرارتی موقت یک الکترود جوش نقطه‌ای ایجاد شده است. این مدل از یک روش ترکیب کردن آنالیز انتقال گرما برای اجتناب از مشکل تخمین یک مقدار برای ضریب انتقال حرارت استفاده کرده است که با از روش معمولی انتقال حرارت نشئت می‌گیرد.

با استفاده از مقادیر تجربی برای توان ورودی دمای پیش‌بینی شده حداکثر سطح ۹۵۰ درجه کلوین بود. مقادیر بسیار کمی ذوب شدن آلومینیوم در فصل مشترک سر الکترود/آلومینیوم اغلب در جوشکاری نقطه‌ای آلومینیوم مشاهده می‌شود. از آنجاییکه آلیاژهای آلومینیوم نقاط ذوب ۹۰۰ درجه کلوین دارند این شبیه‌سازی به صورت دقیقی دمای سطح را پیش‌بینی می‌کند.

این آنالیز نشان داد که اتلاف حرارتی همرفتی و تابشی اهمیتی ندارند. یک رابطه خطی ساده بین حداکثر دما و توان ورودی مشاهده شد. برای زمان‌های گرمایش بسیار کم تغییر چشمگیری در حداکثر دمای رسیده برای کاهش نرخ جریان سرد کننده از ۷۹/۳ لیتر در دقیقه (۰۰/۱ گالن در دقیقه) به ۲۴/۲ لیتر در دقیقه (۷۵/۰ گالن در دقیقه) یا برای کاهش عمق سر (فاصله بین سطح کاری و سطح خنک کننده) از ۳۵/۶-۰۰/۹ مشاهده شد. رفتار کلی برای قطعات با پاسخ حرارتی آهسته به همین صورت می‌باشد ولی نرخ گرمایش بالایی دارند.

مقدمه

جوشکاری نقطه‌ای مقاومت الکتریکی برای سال‌های متمادی در صنعت اتومبیل برای اتصال قطعات بدنه اتومبیل استفاده شده است؛ این روش مخصوصاً برای فولاد بدون پوشش کم کربن مناسب است. تاثیر فرآیند تا حد چشمگیری به عمر الکترود بستگی دارد. پوشش روی فولاد و دیگر فلزات (مانند آلومینیوم) می‌توانند عمر الکترود را کاهش دهند. خیلی از فاکتورها (حرارتی، الکتریکی، مکانیکی و متالورژیکی) عمر نوک الکترود را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

نوک الکترود تحت شرایط عملی حرارتی شدیدی قرار می‌گیرد و نیروهای مکانیکی مسئول تخریب الکترود هستند (مثلا سایش، آلودگی نوک، قارچی شدن نوک) که …

تعداد صفحات: ۶ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۱۹۹۹

 

پاسخ دهید