دانلود پروژه آموزش نوشتن مقالات علمی

دانلود پروژه آموزش نوشتن مقالات علمی

دسته بندی:

قیمت: 14000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

14000 تومان – خرید

 

اهداف این فصل درک چگونگی انجام موارد زیر است:

  • نظم دادن اطلاعات
  • طرح‌ریزی یک چکیده‌ی مرتب
  • نوشتن یک مقدمه‌ی تاثیر گذار
  • توصیف روش‌ها به گونه‌ای که محققان دیگر بتوانند تحقیق شما را تکرار کنند
  • گزارش دقیق نتایج
  • ایجاد یک بحث مرتبط و جذاب

زمانیکه شما در حال نوشتن یک مقاله‌ی ژورنال هستید منطقی است که با نوشتن روش‌ها و سپس قسمت نتایج شروع کنید. مقدمه و بحث را می‌توان با پیشرفت موضوع سر هم کرد و در نهایت نیاز دارید که تمام این موارد را در یک مقدمه بگنجانید. در این فصل توضیح می‌دهیم که چگونه هر قسمت یک مقاله نوشته شود و بخش‌هایی را به ترتیبی که باید در نهایت در مقاله شما وجود داشته باشند ارائه کرده‌ایم که لزوما همان ترتیبی نیست که باید نوشته شوند.

چکیده

شما باید توجه ویژه‌ای به نوشتن چکیده‌ی مقاله‌تان داشته باشید. چکیده‌ی شما برای ارائه‌ی یک تاریخچه‌ی فشرده و پخته از نتایج‌تان ضروری است. به مانند یک کتاب فشرده‌ی جذاب، این قسمت از مقاله شما نیز باید تنها حاوی جالب‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های تحقیق شما باشد. در حالت ایده‌آل چکیده‌ی شما به پایگاه داده‌هایی چون مدلین[۱] یا پابمد[۲] افزوده خواهد شد و بنابراین بسیار بیشتر از خود مقاله‌تان منتشر خواهد شد. مردم تمام مقاله را نخواهند خواند مگر اینکه علاقه‌ی ویژه‌ای به موضوع پیدا کنند و بسیاری از مردم برای تصمیم‌گیری درباره‌ای اینکه کل مقاله را بگیرند یا نه به خواندن چکیده بسنده می‌کنند.

چکیده باید به گونه‌ای مرتب شود که ابتدا اهداف تحقیق ذکر شود و در ادامه طرح اساسی تحقیق و روش‌ها بیایند. سپس نتایج اصلی شامل اطلاعات خاص و اهمیت آماری آن‌ها آورده شوند. در نهایت با نتیجه‌گیری و تفسیر نتایج پایان یابد.

برای اطمینان از اینکه چکیده حاوی تمامی اطلاعات لازم می‌باشد امروزه بسیاری از مجلات شما را ملزم به ساختاربندی رسمی چکیده‌تان می‌کنند. در مجله‌ی BMJ به صورت اهداف، طراحی، محیط، نمونه‌ها، نتایج اندازه‌گیری‌های اصلی، نتایج و نتیجه‌گیری …

تعداد صفحات: ۲۸ صفحه فایل ورد + ۳۰۸ صفحه کتاب زبان اصلی

پاسخ دهید