دانلود مقاله آماده‌سازی فیلم TiO2 داپ شده با سریوم بر روی فولاد زنگ‌نزن ۳۰۴ و اثر ضدباکتری آن در حضور باکتری کاهنده‌ی سولفات (SRB)

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

9000 تومان – خرید

چکيده

فیلم TiO2 داپ شده با سریوم با فعالیت ضدباکتریایی بر روی فولاد زنگ‌نزن ۳۰۴ توسط فرآیند سل-ژل آماده شد. مشخص شد که یون‌های سریوم داپ شده اثر کاهنده‌ای بر روی تبدیل فاز از TiO2 آمورف به TiO2 آناتیس دارند. این اثر به عنوان اعوجاج شبکه‌ی بلوری در اثر وارد کردن یون‌های سریوم در ساختار بلوری TiO2 تفسیر شد. لبه‌ی نوار جذب فیلم TiO2 داپ شده با سریوم در مقایسه با فیلم TiO2 خالص یک انتقال به سرخ در طیف‌های ماورای بنفش-مرئی دارد. فیلم‌های پوشش داده شده با باکتری کاهنده‌ی سولفات (SRB) به مدت ۶ ساعت در معرض نور خورشید قرار گرفتند و بازده ضد باکتریایی با محتمل‌ترین عدد روش بررسی شد. معلوم شد که بازده ضد باکتریایی فیلم TiO2 داپ شده با سریوم و فیلم TiO2 خالص به ترتیب ۹۵% و ۸۵% بود.

مقدمه

TiO2 آناتیس در زمینه‌ی کاتالیز به طور وسیعی استفاده می‌شود. نشان داده شده است که TiO2 آناتیس به عنوان یک فتوکاتالیست تحت تابش ماورای بنفش می‌تواند ترکیبات آلی و ارگانیسم‌های میکروبی شامل ویروس‌ها، باکتری‌ها و سلول‌های سرطانی را تجزیه نماید [۱,۲]. بیشتر تحقیقات بر روی اضمحلال نوری TiO2 آناتیس تحت نور ماورای بنفش (UV) متمرکز شده‌اند   (k <365nm). با این وجود بازده کوانتومی نوری پایین و بازده ضد باکتریایی حداقل در نور مرئی کاربرد TiO2 را محدود می‌کند. بنابراین افزایش توانایی ضد باکتریایی فوتوکاتالیستی TiO2 در نور مرئی به یک تحقیق اساسی برای محققان تبدیل می‌شود. روش‌هایی برای اصلاح TiO2 با افزودن دیگر انواع اتم‌ها به شبکه‌ی بلوری یا ساختار بلوری آن با هدف توسعه‌ی جذب نور در گستره‌ی نور مرئی وجود دارد [۳-۷]. روش سل-ژل یک روش ایده‌آل برای وارد کردن اتم‌های فلزی در شبکه‌ی بلوری یا نشاندن آن‌ها بر روی مرزهای بلوری می‌باشد. خصوصیات فیزیکی و شیمیایی (مانند اندازه‌ی ذرات، بلورینگی، خواص فتوکاتالیستی) TiO2 بدست آمده توسط این روش را می‌توان طبق …

تعداد صفحات: ۴ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۰۷

پاسخ دهید