دانلود مقاله آزمون خوردگی هیدرات‌های نمک و فلزات مخزن برای ذخیره‌ی انرژی الکتروشیمیایی

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

چکيده

در بین تمام مواد ترموشیمیایی برای ذخیره‌ی انرژی حرارتی، به نظر می‌رسد که هیدرات‌های نمک نویدبخش‌ترین آن‌ها باشند. هیدرات‌های نمک بیشترین دانسیته‌های انرژی را به ارمغان می‌آورند ولی نقطه ضعف اصلی آن‌ها سازگاری نامناسب‌شان با برخی مواد محفظه مانند فلزات است. برای کنترل اثر خوردگی، لازم است که آزمون‌های تجربی بر روی آن‌ها انجام و بررسی شوند. هدف اصلی این مقاله نشان دادن آزمون خوردگی بین مرسوم‌ترین هیدرات‌های نمک برای ذخیره‌ی انرژی الکتروشیمیایی و رایج‌ترین فلزات مخزن می‌باشد.

مقدمه

ذخیره‌ی انرژی حرارتی (TES) به عنوان یک انتخاب برای کاهش شکاف موجود بین تأمین انرژی و تقاضای انرژی ارائه شده است [۱]. انرژی گرمایی را می‌توان به سه روش مختلف ذخیره کرد: گرمای قابل حس توسط اعمال شیب دمایی، با استفاده از گرمای نهان آزاد شده و جذب شده در حین تغییر حالت و گرمای ترموشیمیایی آزاد شده و ذخیره شده در حین یک واکنش شیمیایی. مواد تغییر فاز (PCM) برای ذخیره‌ی انرژی به صورت گرمای نهان استفاده می‌شوند و این به خاطر ظرفیت انباره‌ی بالای آن‌ها از طریق یک آنتالپی ذوب/انجماد بالا می‌باشد. مواد ترموشیمیایی (TCM) دانسیته‌های انرژی بالایی نسبت به دو روش دیگر به ارمغان می‌آورند.

ذخیره‌ی انرژی الکتروشیمیایی یک راه حل بالقوه برای ذخیره‌ی گرما در سیستم‌هایی می‌باشد که گرمایش یا سرمایش را برای ساختمان‌های کم انرژی فراهم می‌کنند. TCM مواد پرچگالی جدیدی هستند که اجازه‌ی سیستم ذخیره‌ی حرارتی فصلی متراکم را می‌دهند.

در بین TCM، هیدرات‌های نمک موادی هستند که مقادیر ظرفیت انباره‌ی بالاتری ارائه می‌دهند. نتایج تجربی برای کاربردهای تهویه مطبوع تحت شرایط عملیاتی خاص نشان می‌دهند که بیشترین ظرفیت انباره توسط Na2S (353 Wh/kg), CaCl2 (271 Wh/kg), MgCl2 (233 Wh/kg) وLiCl (197 Wh/kg) فراهم می‌آید [۳]. این هیدرات‌های نمک با بخار آب واکنش داده و انرژی آزاد می‌کنند و یک ترکیب با میزان هیدراته شدن بالاتر ایجاد می‌کنند. این فرآیند شامل آب و …

تعداد صفحات: ۵ صفحه پی‌دی‌اف انگلیسی + فایل ورد ترجمه فارسی

سال انتشار:  ۲۰۱۴

پاسخ دهید